BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin’de Boğa Bitti Mi? 60.000$ Tekrar Ne Zaman Görülecek? OKEx Finans Direktörü Yanıtladı!

OKEx Finansal Piyasalar Direktörü Lennix Lai'nin açıklamalarını aktardık.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan OKEx borsası Finansal Piyasalar Direktörü Lennix Lai, CryptoPotato ile yaptığı röportajda önemli açıklamalarda bulundu.

Lai, Bitcoin’in fiyatından, Çin’deki yasaklara ve piyasaların durumuna kadar birçok konuda neler olup bittiğini anlattı.

Kripto piyasasında yaşanan düşüşler sonrası Bitcoin 2021 yılı Nisan ayında en yüksek seviyesi olan 65 bin doları gördükten sonra fiyatta neredeyse yarı yarıya düşüş yaşadı.

Bu düşüler sonrası yatırımcıların en merak ettiği soru ise Bitcoin’de boğa piyasasının bitip bitmediği oldu.

Bu soruya Lai, yaşanan son boğada işlemlerin çoğunun kaldıraçlı olduğunu ve bu yüzden keskin bir düşüşün olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bence düzeltme bitmiş ya da bitmeye yakın. Son rallide çoğunlukla kaldıraçlı işlemler vardı. Fazla kaldıraçlı işlemin eklediğini gösteren her türlü ticaret metriklerinde çılgın rakamlar görülmesi olağan bir durumdur. Çünkü boğa piyasaları bu şekilde canlanıyor.”

Lai, piyasada yaşanan düzeltmenin bitmeye yakın olmasına rağmen halen pazarda belirsizliğin hakim olduğunu ancak tüm bunlara rağmen pazar fiyatlarının olumsuz haberlere çok fazla tepki vermediğini de söyledi.

Sonuç olarak Lai, boğa rallisinin bitmediğine inandığını, BTC’de yıl sonunda 60 bin dolar görebileceğimizi ancak 100 bin dolar hedefinin birkaç yıl sonra olabileceğini belirtti.

Çin’deki yasaklar konusuna da değinen Lai, Çin’in BTC’yi yasaklama niyetinde olmadığını sadece Bitcoin madenciliğinin peşinde olduğunu söyledi.

Lai, Çin’de ticaret yapmak isteyenler için bu yasakların sorun olmadığını ancak risklerin de olduğunu vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu