BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin’de Boğa Bitti Mi? 60.000$ Tekrar Ne Zaman Görülecek? OKEx Finans Direktörü Yanıtladı!

OKEx Finansal Piyasalar Direktörü Lennix Lai'nin açıklamalarını aktardık.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan OKEx borsası Finansal Piyasalar Direktörü Lennix Lai, CryptoPotato ile yaptığı röportajda önemli açıklamalarda bulundu.

Lai, Bitcoin’in fiyatından, Çin’deki yasaklara ve piyasaların durumuna kadar birçok konuda neler olup bittiğini anlattı.

Kripto piyasasında yaşanan düşüşler sonrası Bitcoin 2021 yılı Nisan ayında en yüksek seviyesi olan 65 bin doları gördükten sonra fiyatta neredeyse yarı yarıya düşüş yaşadı.

Bu düşüler sonrası yatırımcıların en merak ettiği soru ise Bitcoin’de boğa piyasasının bitip bitmediği oldu.

Bu soruya Lai, yaşanan son boğada işlemlerin çoğunun kaldıraçlı olduğunu ve bu yüzden keskin bir düşüşün olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bence düzeltme bitmiş ya da bitmeye yakın. Son rallide çoğunlukla kaldıraçlı işlemler vardı. Fazla kaldıraçlı işlemin eklediğini gösteren her türlü ticaret metriklerinde çılgın rakamlar görülmesi olağan bir durumdur. Çünkü boğa piyasaları bu şekilde canlanıyor.”

Lai, piyasada yaşanan düzeltmenin bitmeye yakın olmasına rağmen halen pazarda belirsizliğin hakim olduğunu ancak tüm bunlara rağmen pazar fiyatlarının olumsuz haberlere çok fazla tepki vermediğini de söyledi.

Sonuç olarak Lai, boğa rallisinin bitmediğine inandığını, BTC’de yıl sonunda 60 bin dolar görebileceğimizi ancak 100 bin dolar hedefinin birkaç yıl sonra olabileceğini belirtti.

Çin’deki yasaklar konusuna da değinen Lai, Çin’in BTC’yi yasaklama niyetinde olmadığını sadece Bitcoin madenciliğinin peşinde olduğunu söyledi.

Lai, Çin’de ticaret yapmak isteyenler için bu yasakların sorun olmadığını ancak risklerin de olduğunu vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet serdar Köşkpınar

Bekle gör aslında 18000 20000 arasına kadar düzeltmenin devam etmesi gerekiyor ama birileri istemediği için buralar dip gibi gösteriliyor

Ahmet

Durum böyle ama şöylede olabilir diyenlere ayar oluyorum. Bu işte zaten hepi topu 2 seçenek var. Bunun için okex in finansal direktörü olmaya gerek yok ki.


Başa dön tuşu