Bitcoin

Bitcoin’de (BTC) 2020 Tahminleri Tutan Analist 2021 İçin Ne Düşünüyor?

Mike Novogratz'ın 2021 tahminlerini aktardık.

Bitcoin’de 2020’de başlayan ralli bir çok analistin önceden tahmin edemeyeceği noktalara ulaştı.

Bitcoin Ocak 2020’de henüz 7000$ seviyelerinden işlem görürken 1 yıl içerisinde 50.000$ dolar olacak diyenlere “hayalperest” gözüyle bakılıyordu. Geldiğimiz nokta itibariyle bazı analistlerinin “hayallerinin” gerçekleştiğini görüyoruz.

Birçok analist gibi Galaxt Digital CEO’su Mike Novogratz’ın Bitcoin’e yönelik eski yorumları da alay konusu olmuştu.

Novogratz 2 Nisan 2020’de (marttaki büyük çöküşten sonra) katıldığı CNBC’de, yıl sonunda Bitcoin’in 20.000$’a ulaşacağını iddia etmişti. O dönemde çok gerçekçi gelmeyen bu tahmin tuttu ve Aralık 2020’de Bitcoin 20.000$ seviyesine ulaşmayı başardı.

2021 İçin Ne Düşünüyor?

Bugün BNN Bloomberg’te katıldığı bir röportajda Bitcoin’in performansını değerlendiren Novogratz yıl sonu hedefini de paylaştı.

“Bitcoin yıl sonuna kadar 100.000$’ı kırarsa beni hiç şaşırtmaz.”

Bitcoin’in benimsenme hızının şok edici şekilde arttığını belirten Novogratz şunları ekledi:

“Durum şu anda tahmin ettiğimin çok daha ötesinde. Arkama bakıyorum ve gelen tüm yeni projeleri görüyorum.

Amerika’daki bütün büyük bankalar sağlıklı varlık yönetimi ürünleri üzerinde çalışıyor. Hepsinin Tesla’yı takip ettiğini göreceksiniz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu