Bitcoin

Bitcoin’de Çatlak! 4.400 Dolara Geriledi!

Bitcoin fiyatı beklenen 4.500 dolar seviyesinin altına geriledi.

Bitcoin son 12+ ayın en büyük düşüşünü bugün yaşadı. Kripto para fiyatlarında bir süredir yaşanan düşüşler ve değişimler piyasada daha fazla büyük kayıplar olacak olduğunun göstergesi olarak yorumlanmış ve piyasa analistleri kripto paralarda yıl sonu beklentilerinin gerçek olamayabilecek olduğunu ”zorunlu” olarak açıklamak zorunda kalmışlardı. Piyasanın sürekli olarak fiyat düşüşleri yaşamasının ardından Bitcoin dengeli durduğu 6.400 dolar seviyesinden 5.400 dolar seviyesine gerilemiş ve dün 400 dolar değer kaybederek gece boyunca 5.100 dolara yakın seyretmişti.

Bugün ise öğle saatlerinde yaşanan düşüşler ile 4.850 doların ardından 4.400 dolara gerileyen ve psikolojik sınırın yok olmasına sebep olan Bitcoin’in bir sonraki düşüş beklentisinin bugün veya yarın 4.000 dolar sınırına, sonrasında ise 3.500 dolar sınırına gerilemesi yönünde olacak olduğu beklentisi alevlendi.

Bitcoin yatırımcıları beklemeye başladı

Bitcoin yatırımcıları ise kripto para fiyatlarında yaşanan düşüşler sonrası kazançlarının artmasını istediklerini ve zararına satışlar yapmaktan sıkıldıklarını belirterek, bundan sonraki fiyat değişimlerinin yüksek olması için piyasayı takip edecek olduklarını belirtti. Sadece Bitcoin değil, tüm kripto paralarda yaşanan düşüş 50 milyar dolardan daha fazla piyasa hacmi kaybına sebep olmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu