BitcoinHaberler

Bitcoin’de Çin Etkisi Devam Ediyor! Binance Çinli Yatırımcı Avına Çıkıyor!

Çin'in market üzerindeki etkisi devam ediyor.

Çin’in Bitcoin’i ve kripto paraları yasaklamasının etkisi tam geçti derken, yeni bir haberle fiyatın yönünün aşağıya çevrildiğini görüyoruz.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, önceki yasaklardan dolayı zaten Çin’de hizmet vermiyordu. Ancak son yasaklardan sonra Çin paritelerini de kaldırma kararı aldı.

Çin’in yasaklarından etkilenmek istemeyen borsa, bugün sabah saatlerinde yayınladığı bir duyuru ile 31 Aralık 2021 tarihi itibariyle Yuan paritelerinin delist edileceğini duyurdu.

Duyuruda dikkat çeken diğer bir husus ise, Çin’li kullanıcılara yönelikti. Buna göre kullanıcılar arasında bir tarama yapılarak, Çin’den işlem yapan kullanıcılar tespit edilerek hesapları ticarete kapatılacak ve “sadece para çekme” moduna alınacak.

Binance tarafından duyurunun yapılmasından kısa bir süre önce içeriden bilgi alanların da etkisiyle %4’e yakın bir düşüş geldiğini gördük.

Yapılan duyuru şu şekilde;

“Yerel yönetimin düzenleyici gereksinimlerine yanıt olarak Binance C2C , CNY ticaret bölgesini 31 Aralık 2021 günü saat 24:00’te (Doğu Sekizinci Bölge Saati) listeden çıkaracak.

Aynı zamanda Binance, platform kullanıcılarının bir envanterini çıkaracak. Platform Çin anakarasında kullanıcılar bulursa, ilgili hesapları ” yalnızca para çekme ” moduna geçirilecek ve kullanıcılar yalnızca para çekebilecek ve pozisyonları kapatabilecek .

Binance, hesap değişikliğinden 7 gün önce ilgili kullanıcıları e-posta ile bilgilendirecektir.

Binance, 2017 yılında Çin anakara pazarından çekildi ve anakara Çin’de döviz ticareti yapmıyor. Binance, uyumluluk yükümlülüklerine her zaman büyük önem vermiştir ve her zaman yerel düzenleyici kurumların ilgili gereksinimlerine sıkı sıkıya bağlıdır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu