Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Dikkat Çeken Gelişmeler

Bitcoin’de Dikkat Çeken Gelişmeler

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para platformları içerisinde son derece önemli bir pozisyonda yer alan Bitfinex firmasında yaşanan gelişmeler gündeme bomba gibi düştü. Tether krizi olarak isimlendirilen olayın Bitcoin’e yansımaları birçok yatırımcı ve girişimci tarafından merak ile bekleniyor. Ünlü kripto para analisti Tom Lee, her ne kadar Tether krizinin Bitcoin’in tahtını sarsamayacağını belirtse de yatırımcılar arasında endişeler giderek artıyor. Tether krizinde yaşanan son gelişmeler hiç de iyimser görünmüyor. Bitcoin piyasasının önemli temsilcilerinden biri olan Bitfinex hakkında başsavcılık harekete geçmiş durumda. Çok büyük bir ceza alması beklenen kripto para piyasasının önde gelen firması Bitfinex, mahkeme ile anlaşma yoluna gitmek istiyor. Bunun için de 1 milyar gibi rakam öneren Bitfinex, anlaşma sağlayarak hukuki süreçten kurtulmak istiyor.

Yatırımcılar Bitfinex’ten Çekiliyor

Başsavcılık tarafından yürütülen soruşturmada Bitfinex’in bilançosunda yaklaşık olarak 850 milyon dolarlık bir açık tespit edildi. Söz konusu açığın Panama merkezli bir şirket olan Crypto Capital firmasından gerekli fonların transfer edilememesinden kaynaklandığı belirtilse de başsavcılık konu hakkında detaylı bir araştırma istedi. Söz konusu açığın sebebinin ortaya çıkması için Panama merkezli faaliyetlerini sürdüren Crypto Capital firmasının Abd, Portekiz, Polanya’daki varlıklarının dondurulduğu ifade ediliyor. Tüm bu olayların neticesinde Bitfinex şirketinin çok büyük bir sıkıntı içerisinde olduğu açık bir şekilde görülüyor. Yaşanan olaylar sonrasında binlerce müşteri Bitfinex platformundan çekilmek için harekete geçmiş durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları