Bitcoin

Bitcoin’de geleceği tahmin etmek mümkün değil

Bitcoin bir süredir dengelenme sürecini devam ettiriyor olmasının sonucundan ötürü sık sık gündeme ”ne olacak bu Bitcoin’in hali?” soruları yansıtılıyordu. Medyada, sokakta ve tüm dünyada Bitcoin ile ilgili gelecek fiyat öngörülerini sunanlar ise bu yıl sonunda 99 dolar ve altı ila 1 milyon dolar ve civarına kadar olağanüstü açık bir aralık bırakıyor ve herkesin ağzından farklı sözler çıkıyor. Bunu normal olarak dikkate alırsak göreceğiz ki karşımızda oldukça büyük bir uçurum ve fark aralığı var. Bu aralığın nedeni ise aslında herkesin kendi tahminini söylemesinden dolayı ve herkesin yıl sonunda neler olacağını veya gelecekte Bitcoin fiyatının ne kadar seviyede olacağını bilebilecek bir gösterge, bir kesin sonuç ve grafiği olmamasından kaynaklı.

Bitcoin hakkında gelecek beklentilerine inanarak hareket edilmemeli

Analistlerin bir kısmı yıl sonunda veya gelecek beklentilerini açıklamaktan ziyade, bunun olmaması gereken bir şey olduğunu ve kimsenin bunu tahmin edemeyecek olduğunu açıkça belirtiyor. Bitcoin fiyatını belirleyecek mekanizma, yatırımcıların kendisi olduğu için ve büyük yatırımcıların etkisi çok olduğu için piyasayı iyi analiz etmek bile yeterli ve doğru tahmin için bir zemin hazırlamıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu