BitcoinHaberler

Bitcoin’de Gözler Janet Yellen’ın Yapacağı Toplantıya Çevrildi!

ABD'li regülatörler kripto paralar için toplanıyor.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Joe Biden’ın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu ile stabilcoinleri değerlendirmek üzere bir toplantı yapacak.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada toplantının pazartesi günü gerçekleşeceği ve Para Birimi Denetleme Ofisi ile Federal Mevduat Sigorta Kurumundan temsilcilerin toplantıda hazır bulunacağı belirtildi.

Yellen, cumartesi günü yaptığı açıklamada, toplantının stablecoinlerin faydalarını değerlendirme açısından önemli olacağına vurgu yaparak sözlerine şu şekilde devam etti:

“Düzenleyicileri bir araya getirmek, kullanıcılar ve piyasalar için oluşabilecek riskleri azaltırken, stabilcoinlerin potansiyel faydalarını değerlendirmemizi sağlayacak. Dijital varlıklardaki hızlı büyüme ışığında, bu sektörün düzenlenmesi ve yeni otoriteler için herhangi bir tavsiyenin geliştirilmesi konusunda iş birliği yapılması önemlidir.”

Yellen, stabilcoinlerin faydalarını tartışacağız dese de, uzmanlar toplantıdan çıkacak olumsuz bir yorum ve kararın Bitcoin’deki fiyatlamaya etki edebileceği konusunda uyarıyor.

Bildiğiniz üzere en büyük stabilcoin Tether’in karşılıksız USDT basıp basmadığı hala tartışılıyor. Uzmanlar toplantıdan Tether ile ilgili çıkacak olumsuz bir açıklamanın yeni bir düşüşü tetikleyebileceğini ifade ediyor.

ABD’li regülatörlerin stabilcoinleri, kripto paraları ve Bitcoini tartışacak olması piyasanın gelişmesi bakımından önemli olsa da bu toplantının sonucuna ilişkin belirsizlik risk iştahını kapatabilir.

Kripto para piyasalarında işlem yapan yatırımcıların yarınki bir numaralı gündemi bu toplantı ve yapılacak açıklamalar olacak. Biz de sizler için toplantıyı takip ediyor olacağız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu