Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Güçlü Boğa Sinyalleri Görülüyor! 20, 100 Hatta 500 Bin Dolar Seviyeleri...

Bitcoin’de Güçlü Boğa Sinyalleri Görülüyor! 20, 100 Hatta 500 Bin Dolar Seviyeleri Mümkün Mü?

Takip et

An itibarı ile 9.250 doların üzerinde işlem gören Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesini kırarak yeni bir boğa sezonunun kapısını aralama ihtimali sık sık gündeme geliyor. Birçok analist güçlü boğa sinyalleri aldığını belirtirken bazıları Bitcoin’in kötü gidişatının yıl sonuna kadar süreceğini öngörüyor.

Bununla birlikte son günlerde 9 bin dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalmayı başaran lider kripto para biriminin önündeki en yakın engeller ise 9.200 ve 9.300 dolar seviyeleri. Ancak ünlü analist PlanB kendi geliştirdiği stok akış modeline göre değerlendirdiği Bitcoin’in kısa bir süre sonra güçlü bir yükselişe geçeceğini düşünüyor.

Paylaştığı grafikle öngörülerini destekleyen analist, 2024’e kadar 288 bin dolar beklentisi içerisinde olduğunu belirtti.

Söz konusu modele göre Bitcoin’in aslında tam da olması gerektiği değerlerde seyrettiğini belirten PlanB, BTC’nin uzun vadeli fiyat hareketleri söz konusu olduğunda oldukça iyimser bir tavır çiziyor.

Max Keiser ise ünlü kripto değerin gidişatını farklı bir pencereden değerlendirerek Venezuela ve İran rejimlerinin Bitcoin’i ABD yönetimine zorla benimseteceğini iddia etti. ABD hükumetinin ulusal kripto paralara olan tutumu herkesin malumu. Buna rağmen İran, Venezuela, Çin ve Japonya gibi ülkelerin bu konudaki cesur adımları Amerika’yı söz konusu dijital savaşın dışına itmiş görünüyor. Hal böyle iken sessizliğini koruyan Amerika’nın karşı atağa geçmesiyle dengeler değişebilir.

Keiser’a göre ABD söz konusu yarışta söz sahibi olmaya karar verirse hash oranının yüzde 20’sine sahip olmanın yollarını arayacak ve bu durum Bitcoin fiyatının rekor seviyelere ulaşmasını sağlayacak!

Keiser Amerika’nın pastadan pay alma girişiminin çok yakında gerçekleşeceğini ve bu durumun Bitcoin fiyatlarını 400 ila 500 bin dolar bandına çekebileceğini iddia etti.

Bilindiği gibi Çin hash rate oranında yüzde 60’lık dilimle şu an dünya devi konumunda. İran pastanın yüzde 3’lük dilimine sahipken cesur adımlarla ilerleyen Venezuela yüzde 3 ila 5’lik bir dilime hakim olma potansiyeline sahip durumda.

Analistlerin yanı sıra yatırımcıların da Bitcoin’e olan inancı hala devam ediyor. Kripto saklama hizmeti Bitcoin IRA’nın yapmış olduğu bir anket çalışması, ankete katılan 300 platform müşterisinin yüzde 42’sinin Bitcoin fiyatıyla ilgili gayet iyimser olduğunu ortaya koyuyor. Ankete katılan yatırımcılar Bitcoin’in bu yılın sonuna kadar 15 bin doların üzerine çıkmasını bekliyor. Bununla birlikte katılımcıların yüzde 57’si uzun vadeli yatırım aracı olarak kripto paraları tercih edeceklerini ifade ediyor.

Anket sonuçlarıyla ilgili konuşan Bitcoin IRA pazarlama başkanı Mike Schrobo ise Bitcoin’in az bulunurluğu ve yaygınlığının yanı sıra pandemi sürecinin de BTC fiyatlarını yukarı yönlü hareket ettirmede güçlü bir etken olacağı inancını dile getirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları