Ana SayfaBitcoinBitcoin'de Kurumsal Yatırımcılardan İlk Pozitif Veri Geldi!

Bitcoin’de Kurumsal Yatırımcılardan İlk Pozitif Veri Geldi!

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dün yaşadığı düşüşle, 18.600 dolara kadar geriledi.

Kayıplarını toparlamaya çalışan Bitcoin 19.942 dolarla aylık kapanışını yaptı. Bu kapanışla birlikte BTC, tarihinde ilk kez aylık MA50 seviyesinin altında kapanış yapmış oldu.

Bitcoin ve kripto piyasalarında yaşanan düşüşleri yorumlayan analistler, BTC ve kripto paraların şimdiye kadarki en kötü çeyreği yaşadığını söylüyor. Analistler ayrıca, teknik verilere ve grafiklere bakıldığında dip sinyalinin görüldüğünü de belirtiyor.

Bu bağlamda Twitter hesabından bugün bir paylaşım yapan CryptoQuant CEO’su ve analisti Ki Young Ju, Coinbase Premium Endeksini inceledi.

Ju, Coinbase Premium Endeksinin 30 Haziran itibariyle pozitif sayıda kapandığını ve 2022 yılının Nisan ayındaki piyasa satışından bu yana göstergenin ilk kez pozitife döndüğünü belirtti.

Bu durum, kurumsal yatırımcıların artık aktif olarak satış yapmadığı, ancak büyük miktarlarda spot BTC satın aldığı ve bu alımların endeksi prim aralığına ittiği anlamına geliyor.

Coinbase Premium Endeksi, Coinbase Pro’daki Bitcoin fiyatı ile Binance gibi borsalar arasındaki farkı belirlemek için kullanılan bir araçtır.

Endeksin primi, kurumsal yatırımcıların spot piyasada aktif olarak satıp satmadığını veya satın alıp almadığını yansıtır.

Bu durumu yorumlayan CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, şunları söyledi:

“Coinbase Premium Endeksinin pozitife dönmesi ve primdeki artış bir boğa koşusuna işaret etmiyor.
Açıkçası bize bu fiyat aralığında kurumsal alıcıların olduğunu söylüyor.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları