BitcoinHaberler

Bitcoin’de Sırada Rusya Dumpı Mı Var? Kripto Paralar Dubai’ye Akıyor!

Ruslar varlıklarını kripto paralar üzerinden taşıyor.

Rusya’ya ve Ruslara yönelik yaptırımlar gözleri kripto paralara çevirdi.

Reuters’un özel haberine göre varlıklarının dondurulmasından korkan Ruslar parayı ülke dışına çıkarmak için kripto para kullanıyor.

Zengin Ruslar kripto para olarak dışarıya çıkardıkları varlıkları ile Dubai’de mülk satın alıyor.

Reuters bazı şirket yöneticileri ve finans kaynaklarına dayandığı haberinde Rusların servetleri için güvenli bir liman aradığını  ve bunun bir sonucu olarak Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki kripto para firmalarına milyarca dolarlık kripto para birimi bozdurma talebi geldiğini belirtti.

“Kaynaklar bazı müşterilerin BAE’de gayrimenkul yatırımı yapmak için kripto para birimini kullanmak isterken, bazılarının kripto paralarını normal para birimine  dönüştürmek ve başka yerlerde saklamak için oradaki firmaları kullanmak istediğini söyledi.”

En Düşük Rakam 2 Milyar Dolar

Habere göre bir kripto firması son 10 gün içerisinde İsviçreli aracılardan milyarlarca dolarlık Bitcoin’i bozdurması için çok sayıda talep aldı. Kripto firmasına gelen taleplerde minumum rakamın 2 milyar dolar olduğu ifade edildi.

Reuters’e konuşan bir yönetici ayda bir kez aldıkları büyük Bitcoin tasfiye taleplerinin sayısında ciddi bir artış olduğunu kaydetti.

“Geçtiğimiz iki hafta içinde beş ya da altı talep aldık. Henüz hiçbiri gerçekleşmedi. Bu nadir değil ancak hiç bu kadar ilgi görmemiştik.

Bir adam var – kim olduğunu bilmiyorum ama bir komisyoncu aracılığıyla geldi – ve “125.000 bitcoin satmak istiyoruz’ dedi. Ben de ‘ne? Bu 6 milyar dolar’ dedim ve “evet, Avustralya’daki bir şirkete göndereceğiz”. dediler.”

BAE’nin Moskova ve ABD arasındaki gerilimde taraf tutmayacağını açıklaması, Ruslar için bir sinyal olarak değerlendirildi.

Bunu kullanmak isteyen çok sayıda zengin BAE ve Dubai’deki kripto para şirketlerine akın etti.

Reuters’e konuşan bir emlak komisyoncusu şunları söyledi; “Dubai’ye çok sayıda Rus ve hatta Belaruslu’nun geldiğini ve getirebilecekleri her şeyi, kripto para olarak getirdiklerini gördük.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu