Bitcoin

Bitcoin’de şok: 7.000 doları geçti!

Bitcoin fiyatı bugün birkaç dakika önce 7.100 dolar seviyesini aşarak son birkaç haftanın rekorunu kırdı. Tüm dünyada kripto para yatırımcılarının bir süredir düşüşler dolayısı ile tepkisini çeken Bitcoin, bugün 7.100 dolara çıkmasının etkisi ile birlikte piyasa hacminde de 12 milyar dolarlık bir artış yaşattı.

FORBES dergisi ve analistlerin bir kısmının olumsuz görüş ve önerilerine rağmen 6.400 dolar seviyesiden 700 dolar değer kazanarak 7.100 dolar seviyesine yükselen BTC‘nin bugün gün içerisinde bu seviyeyi koruması durumunda yatırımcıların güvenini bir kez daha yeniden tazelemiş olacak.

Yatırımcılar şaşkın

BTC fiyatının birkaç hafta boyunca artması değil, tam aksine düşmesinin beklendiğini belirten yatırımcılar ise bunun bir sürpriz olduğunu ifade etti. Bazı yatırımcılar büyük zarar etmemek için Bitcoin fiyatı yükselmişken satış yapmayı tercih etmeye başladı. Bitcoin fiyatının gelecek günlerde 8.300 dolar seviyesini aşması durumunda yıl sonundan önce iyi bir rekor elde edebilecek olduğu ve bunun için henüz zamanın geç veya erken olmadığı ifade edilmekte.

  • Bitcoin fiyatı anlık olarak değişim gösterebilir ve borsadan borsaya farkılık gösterebilir.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu