Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Son Durum Ne? - Bitcoin Yükselişe Geçecek Mi? - Fiyatlar Neden...

Bitcoin’de Son Durum Ne? – Bitcoin Yükselişe Geçecek Mi? – Fiyatlar Neden Stabil?

Takip et

Bitcoin fiyatında ne olacak, ne bitecek, neler ortaya çıkacak? Bu soruların yanıtlarına çözüm ve çare arayan milyonlarca insan var. Dolaylı yoldan kripto para birimleri ile 2 milyardan daha fazla insan ilgileniyor olabilir ve iddialar öyle büyük ki kripto para yatırımcılarının sayısının son dönemde 30 milyonun üzerinde olsa da kripto paraları bilen insan sayısının 1 milyarın üzerinde olduğu konusunda kesin olmayan bazı bilgiler olduğunu gösteriyor.

Bitcoin fiyatı giderek daha fazla insanı kendisine çekmeyi başarıyor ve insanlar yeni kripto para birimleri ile ilgili olarak sürekli haberlerin ortaya çıkışı, kripto para birimlerine dair beklentilerin giderek daha çok gündeme gelmesi gibi nedenler dolayısı ile kripto para yatırımları yapmak konusunda çok daha fazla istekli hareket ediyorlar.

Bitcoin fiyatında herhangi bir yeni fiyat artışı olması an meselesine benzeyen bir dakikalık olay olabilecek iken, rekor ise farklı bir aşama. Bitcoin 10 dakika içerisinde 20 bin dolar rekorunu kıramaz veya benzer birkaç dakika içerisinde 10.000 dolar değer bugün itibari ile kazanamaz. Ancak büyük bir balinanın tüm yatırımlarını riske atması (Satoshi) ile birlikte bir anda büyük bir artış olabilir. Bu da kripto para piyasasında balinaya yani Satoshi Nakamoto’ya çok büyük kayıpların yaşanmasına neden olabileceği için bu konuda herhangi bir hamle yapabilecek yeni bir balinada olmayacağından kripto para piyasasında yeni bir rekor beklentisinde olmadan hemen önce fiyatların bir 10 dakika içerisinde veya 1-2 saat içerisinde rekor kırmayacak olduğunu bilmek gerekiyor. Bitcoin kısa vadeli bir yatırım aracı değil ve insanlar uzun vadeli yatırım aracı olarak Bitcoin’i tercih ediyor. Orta ve uzun vadeli olarak kripto para yatırımlarını tercih eden insanların sayısı oldukça fazla.

Bitcoin’i hemen yükselecek olduğunu düşünenler 20.000 dolar konusunda İddialı

Bitcoin’in 20.000 dolar olabileceğini iddia etmekte olan ve bu konuda beklentisinin çok yüksek olduğunu ifade eden bazı kimseler var. Bu kimseler, yakın zamanda kripto para yatırımlarının rekor kıracak olduğunu ve Bitcoin’in beklenenden çok daha fazla yükselebilecek olduğunu düşünerek hareket ettikleri için kripto para yatırımı yapmak konusunda diğerlerinden bir öneri beklemeden düşüş olma potansiyeli çok yüksek olan zamanlarda bile kripto para birimlerine yatırım yapmayı tercih edebiliyorlar. Bitcoin fiyatında olası bir rekor beklentisi henüz bu kimseler dışında başka kimsede yok ve giderek düşüş gösteren bir durum söz konusu. Kripto para yatırımcıları giderek daha fazla insanın piyasaya girmesinin piyasada daha iyi hamleler ve yükselişler yaratma potansiyelinin olduğunu düşünebiliyor. Yükseliş düşüncesine sahip kimselerin genelde eski dönemden beri Bitcoin yatırımı yapan kişiler olduğu biliniyor.

Kripto para birimi Bitcoin fiyatı giderek değişirken, kripto para birimi yatırımcıları da sürekli olarak farklı konularda odaklanmak zorunda kalıyorlar. Bitcoin fiyatının giderek yükseldiği 1.5 ay sonucunda yatırımcıların bir kısmı düşüşler nedeniyle zor zamanlar yaşarken, birçok kripto para yatırımcısı da yakın zamanda kazanç elde etmeyi bu düşüşlere rağmen başarmışa benzeyen hareketlerde bulunuyor. Kripto para yatırımcılarının bir bölümü piyasa hacmi düşüşü hakkında 330 milyar doların korunmasının önemli olduğundan emin ancak, 500 milyar dolarda bile fiyat düşüşlerini saniyeler içerisinde yaşadığını ve 1 trilyon dolara kadar kripto para piyasasına güvenmelerinin çok da mümkün olamayabilecek olduğunu düşünmekteler.

Bitcoin yükselişe geçecek mi?

Bitcoin’in fiyatının yükselişe geçip geçmeyecek olduğu hakkında yine son söz balinalara düşüyor. Kripto para birimi balinaları eğer ki piyasa hacmi açısından yükseliş ve fiyat açısından bir yükseliş isterse bu durum mümkün olabilir. Ancak eğer kripto para birimi yatırımcıları bunu istemez ise sonuçları daha kötü olabilir ve yatırımcılar ile analistler orta yolu teknik olarak asla bulamayacağı için balinalarda piyasayı zorlayabilir ancak piyasa bugün yaşanan duruma benzer bir duruma girer. Bunun sonucu olarak kripto para birimlerinin değeri stabil seyreder ve fiyatlar direkt olarak düşüş eğilimini aniden gösteremez ancak biraz biraz yaşanacak olan düşüşler kripto para birimi yatırımcılarını mağdur edebilir.

Bitcoin 20.000 dolar rekorunu kıracak mı, kırmayacak mı? Tartışmalarının gündeminde olan kişiler bu konuda kripto para analistlerinin ağzına bakıyor ve ne diyecek oldukları hakkında çok fazla merak içerisinde beklemekteler.

Kripto para piyasasında yaşanacak olan son gelişmelerin ne kadar süre stabil fiyatlara neden olabilecek olduğu hakkında yatırımcılar kadar kripto para birimi analistleri de emin değil.

Bazı kripto para yatırımcılarına göre hemen, bazılarına göre ertesi yıla kadar 20.000 dolar fiyat ve piyasa hacmine dair rekorun kırılması mümkün değilken, bazılarına göre ise 20.000 dolar rekoru Temmuz sonunda kırılmaya başlayabilir.

Kripto para severler yakın zamanda yeni bir rekor beklentisinde olmasa bile analistler de çok karamsar olunmamasını önermekteler ve kripto para piyasasında her an her şeyin olabileceğine dair daha önce örnekler olduğunu, bunların kripto para yatırımcıları için bir emsal ve örnek teşkil etmesi gerektiğine inandıklarını söylüyorlar. Bitcoin fiyatının bugün 13.000 dolar seviyesine yükselmesi ve piyasada daha sonra 12.000 dolar seviyelerine aniden gerilemiş olması kripto para birimi balinalarının ne kadar güçlü olduğunun bir göstergesi.

Ancak piyasaya her geçen gün daha fazla giren yeni ve kurumsal yatırımcıların etkisi ile yakın zamanda 20.000 dolar seviyelerinin görülebilecek olduğu özellikle eski dönem yatırımcıları ve analistler tarafından öngörülüyor.

*Bu içerik analiz veya öneri niteliğinde kullanılamaz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları