Ana SayfaAnalizBitcoin'de Son Durum Ne? Yükseliş Trendi Kırıldı Mı?

Bitcoin’de Son Durum Ne? Yükseliş Trendi Kırıldı Mı?

Takip et

Son günlerde yaşadığı yükseliş rallisi ile 50.000 dolarlık seviyeleri gören ve tekrar dikkatleri üzerine çeken Bitcoin, son birkaç gündür bu yükselişin düzeltmesini yaşıyor.

Geçtiğimiz günlerde 50.500 dolarları gördükten sonra bugün 46.250 dolarlara kadar gerileyen Bitcoin fiyatı toplamda yüzde 8.5’lik bir düşüş yaşamış oldu. BTC’nin yükselmesiyle iyi günler geçiren altcoinler de bu gerileme ile beraber yüzde 20’lere varan kayıplar yaşadı.

Peki BTC’deki yükseliş trendi bitti mi? Güncel tablo neyi gösteriyor?

4 Saatlik Grafikte Görünüm

Bitcoin grafiğine 4 saatlik periyotta bakıldığı zaman yükseliş trendinin (beyaz kesik çizgi) aşağı yönlü kırıldığı görülüyor. Aynı trend çizgisine günlük grafikte bakıldığı zaman altına iğne atıldığı ancak bu desteğin hala kırılmadığı görülüyor.

Bu bağlamda günlük kapanışta (Türkiye saatiyle gece 03.00) BTC’nin bu trendi aşağı yönlü kırmaması için 47.500 dolar üzerinde bir fiyatla kapaması gerekiyor. Zira bu fiyatın atlında kapanış olması durumunda fiyatın aşağıdaki destek bandına kadar gerilemesi muhtemel görülüyor.

Bitcoin 4 Saatlik Grafik – Tıklayarak Takip Edilebilir.
Bitcoin 1 Günlük Grafik – Yukarıdaki 4 Saatlik Grafiğin 1 Günlük Hali.

Dikkat Edilmesi Gereken ve Stop Olunması Gereken Seviyeler

Günlük kapanışta istenilen yerde kapanış olmaması durumunda düşüşlere karşı tedbirli olmak gerekiyor.

Bu bağlamda ara destek, kırmızı alan olurken (46.500 – 47.500 dolar) ana destek ise an itibarı ile yeşil alan (41.000 – 42.000 dolar) olarak karşımıza çıkıyor. Kırmızı alanın daha önce de birçok kez destek ve direnç alanı olarak çalıştığı görülürken bu destekten alıcı bulunması durumunda önümüzdeki günlerde tekrar 50.000 dolarlık seviyenin görülebileceği tahmin ediliyor.

Kırmızı alanın kaybedilmesi kurumunda ise yeşil alan bizi karşılıyor. Özellikle yeşil alan altına kırılım olması durumunda düşüşlerin daha fazla derinleşebileceği düşünüldüğü için stop noktası olarak tercih edilebilir.

Direnç seviyesine bakıldığı zaman ise yine 4 saatlik periyotta aşağıdaki sarı çizginin direnç görevi gördüğü söylenebilir. Bu trend çizgisiyle beraber önemli direnç alanı olan 50.500 – 52.000 dolar seviyelerine dikkat edilmesi gerekiyor. Zira bu seviye BTC fiyatının 60.000 dolar önündeki en önemli dirençlerinden birisi olarak görülüyor.

İlgili Haber
Kripto Para Yatırımına Yeni Başlayanlara Tavsiyeler ve Öğretici Bilgiler

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları