bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin’de Ticaret Yasağı

Bitcoin’de Ticaret Yasağı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC yeni bir Bitcoin kararı alarak daha önce aldığı bir kararı askıya aldığını duyurdu. Buna göre halka açık olan ilk sanal para borsası konumundaki Bitcoin Generation’ın alım ve satışları donduruldu. Bu askıda tutma sürecini belirli bir zaman dilimi için alan SEC’in belirlediği tarih aralığı ise 30 Nisan ile 10 Mayıs olarak duyuruldu. Böylelikle Oklahoma’da yer alan borsadaki tüm satış ve alım işlemleri geçici de olsa dondurulmuş oldu. Bu askıya alma nedeni tam olarak açıklanmasa da Bitcoin Generation’ın piyasaya vermiş olduğu bilgiler hakkında doğruluk endişesi olduğu sanılıyor. Bir iddiaya göre de Bitcoin borsasının dağıttığı promosyonlar ve elinde bulundurduğu hisse senetlerinin miktarları da incelenmeye başlandı. Bir başka şüphe duyulan nokta ise borsanın mali durumunu piyasaya ve kamu dairelerine doğru olarak aktarmadığı yönünde.

Endişeler Ciddiye Alınıyor

SEC yaptığı açıklamada bu borsada yatırım yapan kişilerin sayılan tehlikeli durumları dikkate alarak işlem yapmasının gerekliliğini de vurguluyor. Ayrıca SEC tarafından yayınlanan bildiriye göre yönetmeliğe uymayan kişiler bayi veya komisyoncu olması fark etmeksizin icra gibi olumsuz cezalar ile karşı karşıya kalabilirler. Durum böyleyken ve diğer kripto paralarda da durum belirsizken SEC yatırımcıları saldırılar karşısında da ayrıca uyardı. Ekim 2018’de sahte basılan kripto paraların olduğu iddiası sonrasında American Retail Group yaptığı incelemeler sonucunda yine borsadaki işlemleri dondurmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları