binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Yarılanmaya (Halving) Son 21 Gün! Saat Kaçta Gerçekleşecek ve Neler Bekleniyor?...

Bitcoin’de Yarılanmaya (Halving) Son 21 Gün! Saat Kaçta Gerçekleşecek ve Neler Bekleniyor? İşte Cevaplar

Kripto para piyasasında herkesin beklediği Bitcoin yarılanması olayına çok kısa bir süre kaldı. Peki neler bekleniyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dördüncü Bitcoin yarılanması (halving) 19 Nisan 2024 tarihinde, Türkiye saati (UTC+3) ile yaklaşık 16:30’da gerçekleşecek. Hashrate Index’e göre, bu olayın BTC fiyat performansına bağlı olarak Bitcoin’in hashrate’i üzerinde kayda değer etkileri olabilir.

Hashrate Index, Bitcoin’in mevcut fiyatının korunması ya da orta düzeyde artması halinde, Bitcoin hashrate’inin yaklaşık %3-7’sinin yarılanma sonrasında devre dışı kalabileceğini tahmin ediyor. Bitcoin için yılsonu hashrate değerinin 639-674 EH/s arasında olması bekleniyor.

Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatı mevcut seviyesinden 48.000 dolar civarına düşerse, Bitcoin hashrate’inin yaklaşık %16’sının çevrimdışı olabileceği tahmin ediliyor.

İlgili Haber  Son Dakika: Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, New York'ta Mahkeme Binasına Geldi - SEC ile Uzlaşma Görüşmeleri İddiası Var!

Rapor, yaklaşan yarılanmada öncekilere kıyasla bir anormallik olabileceğini gösteriyor. Mevcut Bitcoin boğa piyasası ve işlem ücreti faaliyeti, blok ödülü 3.125 BTC’ye düştükten sonra birçok madenciye yaşayabilir kalma fırsatı sağladı.

Analistlere göre Bitcoin’in fiyatı burada kalır ya da artarsa, az miktarda hashrate çevrimdışı hale gelebilir. Mevcut eğilim devam ederse, hashrate’in önümüzdeki yıl boyunca yavaş bir büyüme göstermesi bekleniyor. Madencilik zorluğunun yavaş ama istikrarlı bir şekilde artmasıyla daha da kötüleşen sıkıştırılmış marjlar, hashrate’in ne kadarının çevrimiçi olabileceğini ve kârlı kalabileceğini sınırlayacak.

Yarılanma, madencileri daha önce hayal edilen ölçüde sekteye uğratmayacak olsa da, olaydan sonra marjlar yine de çok zayıf olacak.

Özetle mevcut madencilerin kârlı bir şekilde faaliyetlerine devam edebilmeleri için BTC fiyatının ciddi yükselişler yaşaması gerekiyor. Zira BTC üretim maliyetine bakıldığı zaman bu fiyatın ciddi şekilde artacağı biliniyor.

Geçmiş yıllarda halving Bitcoin’de boğa piyasasını başlatan ana etken olmuştur. Sene başından beri zaten bu etki ve ETF onayıyla ciddi yükseliş yaşayan BTC’nin 2025 ortalarına kadar ciddi bir boğa piyasasına girmesi bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail