BitcoinHaberler

Bitcoin’de Yeniden Arz Krizi Yaşanacak Mı? İşte Son Veriler!

Glassnode raporunu inceledik.

Kripto para piyasalarında Bitcoin, keskin bir düşüşün ardından son günlerde 42.000 $ seviyelerine yükselerek toparlanmaya başlamıştı. Zira Ağustos aynına güçlü toparlanma ile girmesine rağmen bugün güne ciddi bir gerileme ile 38.000 $ seviyelerinden başladı.

Bu süre zarfında piyasa yükselirken borsalardan çıkan BTC miktarları da rekor seviyelere ulaşmıştı.

Glassnode’un bir raporuna göre, borsalardan BTC çıkışları 2019 Eylül ayından bu yana üçüncü kez ayda 100.000 BTC seviyesine ulaştı.

Ayrıca raporda şu an piyasada dolaşım halinde olan Bitcoin’in yalnızca %13.2’sinin borsalarda tutulduğu ve bu oranın 2021 açısından en düşük oranı olduğu belirtildi.

Glassnode raporunda en popüler kripto para borsalarından Coinbase ile Binance’de tutulan paralar arasındaki etkileşime dikkat çekti.

2021 yılında Coinbase borsasından önemli çıkışlar görülürken Binance en büyük BTC girişi olan borsa olmuştu. Ancak Binance için işler tersine dönmeye başlamış gibi görünüyor.

Binance borsasından 37.500 BTC çıkışı yaşanırken Coinbase borsasından çıkışlar şu an için dengeli olarak ilerliyor.

Borsalardaki kripto paralar, soğuk cüzdanlara aktarılmak üzere çekilmektedir. Bu durum borsalarda satılmaya hazır olan varlıkların oranını düşürdüğü için “borsalardaki arz miktarı” olarak ifade edilmektedir.

Genellikle fiyata olumlu yansıyan bu durumun son zamanlarda ciddi şekilde görülmesi yükseliş sinyali olarak yorumlanmaktadır.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu