Kripto HaberleriAltcoinBitcoin'deki (BTC) Düşüşten Kaçan Yatırımcılar Bu Altcoine Hücum Etti!

Bitcoin’deki (BTC) Düşüşten Kaçan Yatırımcılar Bu Altcoine Hücum Etti!

Takip et

Terra (LUNA) Blockchain’inin en büyük DeFi platformu Anchor Protocol (ANC), kripto para piyasasının büyük düşüş yaşadığı bir ortamda altcoinin fiyatını yükseltmeye başladı.

Piyasadaki düşüş sırasında altcoin %13’ten fazla değer kazanmayı başardı.

Anchor Protocol’ün (ANC) piyasadaki düşüş sırasında gerçekleştirdiği yükselişi gösteren haftalık fiyat zaman grafiği.

Toplam kripto para piyasası son 24 saatte %5 değer kaybetti. Bu yazının yazıldığı anlarda kripto para piyasasının toplam değeri 1.67 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Bununla birlikte Anchor Protocol (ANC) tokeni ise son 24 saatte en fazla değer kazanan kripto paralardan biri oldu. ANC, bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki yaklaşık %11 yükselişinin ardından 2.05 dolardan işlem görüyor.

Buna ek olarak Anchor Protocol’ün toplam kilitli değeri (TVL) de son bir haftada %2 arttı. ANC’nin 24 saatlik işlem hacmi de %300 yükselerek 208 milyon dolara ulaştı.

İlgili Haber
Terra Yüklü Bir Bitcoin Satın Alımı Daha Yaptı: Şimdiye Kadarki En Büyüğü!

Altcoindeki Yükseliş UST Stablecoin’inden Kaynaklanıyor

ANC’nin TVL değeri mevcut durumda 16.97 milyar dolar seviyesinde bulunuyor fakat bu değerin büyük çoğunluğu Terra’nın UST stablecoini sayesinde gerçekleşti.

Anchor Protocol, sağladığını iddia ettiği %18’lik yield oranı ile DeFi platformları arasında lider konumda bulunuyor. Platforma gerçekleşen fon akışları sayesinde platformun yönetim tokeni olan ANC de yükseliş yaşıyor.

Kısa bir süre önce LFG, 10 milyar dolarlık BTC rezervi hedefine ulaşabilmek için 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldı. Şirket 1 milyar dolarlık ve 500 milyon dolarlık iki işlem halinde tezgah üstü satın alım yaptı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları