AltcoinBitcoinHaberler

Terra Yüklü Bir Bitcoin Satın Alımı Daha Yaptı: Şimdiye Kadarki En Büyüğü!

Bitcoin rezervlerini 10 milyar dolara çıkarmakta kararlı olan Terra (LUNA) yeni bir satın alım yaptığını duyurdu.

Terra’nın Luna Foundation Guard (LFG) kurumu, üçüncü çeyreğin sonuna kadar 10 milyar dolarlık stablecoin rezervi hedefine ulaşmak için 1.5 milyar dolarlık daha Bitcoin satın aldığını duyurdu.

Terra’nın 1.5 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Alımları İki Ayrı İşlem Şeklinde Gerçekleşti

Satın alımlar iki tezgah üstü (over-the-counter) anlaşma ile gerçekleştirildi. Kripto para komisyoncusu Genesis Global Trading ile yapılan anlaşma kapsamında LFG 1 milyar dolarlık UST’yi Bitcoin karşılığında ödedi. 500 milyon dolarlık bir diğer anlaşma ise risk fonu Three Arrows Capital ile gerçekleştirildi.

LFG’nin elindeki toplam Bitcoin miktarı bu yazının yazıldığı anlarda 80.394 BTC’ye ulaştı ve dolar cinsinden değeri ise 3 milyar dolara dayandı. UST ise piyasa değeri olarak 18.4 milyar dolar ile dünyanın en büyük onuncu kripto parası haline geldi.

Terra tokenin arkasındaki geliştirici şirket olan Do Kwon, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“İlk kez bir stablecoin’in Bitcoin standardına uymaya çalıştığına şahit oluyorsunuz. LFG, yabancı rezervlerin çoğunu dijital yerel para birimi biçiminde tutmanın kazanmanın formülü olduğuna dair bir bahis yapıyor.”

Bununla birlikte bu yazının yazıldığı anlarda Terra Blockchain’inin kendi kripto parası olan LUNA son 24 saatteki %4.89 değer kaybı ile beraber 79.91 dolardan işlem görüyor. Piyasada yaşanan büyük düşüş ile beraber altcoinin piyasa değerinden 1.3 milyar dolar silindi. Bununla birlikte BTC’nin de düşmesi ile birlikte LFG’nin 1.5 milyar dolarlık satın alımı artık 1.4 milyar dolara tekabül ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu