Bitcoin

Bitcoin’deki Düşüşten Sonra Balinalar Ne Yapıyor: Alış mı Satış mı?

Bitcoin balinaları alımlara devam ediyor mu?

Kripto para sektörü son ayların en büyük düşüşlerinden birisini yaşadı ve 24 saat içerisinde %20’ye varan bir düşüş ile bir anda 42.000 dolar bandına çekildi.

Bunun devamında 4.000 dolar değer kazanan ve 46.000 doları gören lider kripto para birimi, an itibarıyla da 46.000 dolar bandında yatay seyretmekte.

Bitcoin yeniden 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin bir hayli altına çekilirken balinaların ise bu düşüşten korkmadan işlem yaptığı gözlemleniyor.

En Büyük 3. Bitcoin Balinası Harekete Geçti

Bitcoin balinaları arasında en büyüklerden birisi olan bir cüzdan, tam da düşüş sonrasında  yüklü BTC alımı yapması ile gündem oldu.

En büyük üçüncü Bitcoin cüzdanı, dipten alım yapmakla meşguldü ve bunun bir süre daha devam edebileceği düşünülüyor.

Gizemli cüzdanın alım verilerine bakıldığında bunun neredeyse düşüşten hemen sonra 500 adet BTC alımı yaptığı görülüyor. Bu işlemlerin ise alım zamanına bakılarak ortalama 46.800 dolarlık birim fiyat üzerinden yapıldığı söylenebilir.

Bu da en büyük üçüncü Bitcoin cüzdanının düşüşten hemen sonra 23 milyon dolarlık alım yaptığını göstermekte. Whale Alert, transferin 8 Eylül gecesinde de devam ettiğini ve Coinbase kripto para borsasından BTC girişleri olduğunu belirtti. Basın saati itibarıyla balinanın 4.000’den fazla BTC’si var.

Bu balina 27 Ağustos tarihinde ise 466 BTC ile 38 BTC’lik alımlar yapmıştı. Ağustos ayının sonlarına doğru ise fiyatın yükselmeye başladığı ve BTC’nin 52.000 doları gördüğü biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu