BitcoinHaberler

Bitcoin’deki Rallinin Arka Planında Ne Var? Kim Ayı, Kim Boğa?

Bitcoin'deki rallinin arkasında hangi haber var?

Bitcoin son dip bölgesi olan 39500$ seviyesinden %40 bir yükseliş yaşayarak, 57800$’a kadar yükseldi. Peki bu yükselişin arkasında ne var?

Bazı analistler Bitcoin’deki bu sert yükselişin içeriden bilgi alanlar tarafından yönlendirildiğini ve bu haberin henüz piyasa ile paylaşılmadığını düşünüyor. Bu noktada Bitcoin ETF onayına ilişkin beklentilerin bir adım ön plana  çıktığını gözlemliyoruz. Bitcoin’deki ralliyi tetikleyen haberi henüz bilmiyoruz, ancak bazı veriler bu yükselişin kurumsal alımlarla desteklendiğini gösteriyor.

Piyasa yapıcı şirket B2C2’nin paylaştığı son veriler, Bitcoin’deki hareketlilikte perakende tüccarların büyük bir rolü olmadığını, onların Bitcoin’e hala şüpheli yaklaştığını gösteriyor.

B2C2, son bülteninde yatırımcıların alıcı tarafta olmaya hala “orta düzeyde önyargılı” yaklaştığını ve perakende yatırımcılar arasında risk iştahının hala çok yüksek seviyelerde olmadığı belirtti.

“Bitcoin’de alıcı ve satıcı grafiklerinde ilginç bir tablo görüyoruz. Alıcı-Satıcı grafiklerini incelediğimiz kategorilerde sadece borsalardaki satışların alıcılardan fazla olduğunu görüyoruz. Bu da bize perakende yatırımcıların son rallinin arkasında yer almadığını gösteriyor. Bu hareket daha çok kurumsal para tarafından yönlendiriliyor gibi görünüyor.”

B2C2’nin verilerine baktığımızda OTC masaları %54.8 ile alıcı tarafta yer alırken, perakende yatırımcılar %57.4 ile satıcı tarafta yer alıyor.

Kategorilere göre alıcı-satıcı oranları şu şekilde:

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu