EthereumHaberler

Bitcoin’den Ders Çıkarmayan Orta Ölçekli Ethereum Balinaları Malı Boşaltıyor!

Ethereum'un fiyat keşfi Bitcoin kadar kolay olmayacak.

Ethereum tüm zamanların zirvesini ve psikolojik sınır olan 1500$’ı kırdıktan sonra fiyat keşfine devam ediyor. En büyük 2. kripto para birimi olması nedeniyle yatırımcıların yakından ilgilendiği Ethereum 1600$’ı da geçerek 1630 dolar seviyesinde yeni bir zirveye ulaştı.

Bitcoin 20.000$ seviyesinin üstünde fiyat keşfine başladığında çok hızlı yükseldiğine şahit olduk. Aralık 2020’de Bitcoin’in rallisin yavaşlatabilecek bir çok olumsuz haber çıkmasına rağmen Bitcoin bunlardan etkilenmemiş ve yoluna devam etmişti.

Ethereum’un fiyat keşfi Bitcoin’in ki kadar kolay olmayabilir. Zira Ethereum Bitcoin’deki tüm hareketlerden etkilenmeye devam ediyor.

Ethereum’un tam anlamıyla bir fiyat keşfine çıkması için Bitcoin korelasyonundan uzaklaşması ve BTC paritesinde de yeni bir zirve yapması gerekiyor. USD paritesinde ATH’ye ulaşan Ethereum’un BTC paritesinde hala çok yolu var gibi görünüyor.

ETH/BTC Fibonacci düzeltmesi uygulanmış haftalık grafik

Ethereum yükselirken bazı orta boy balinaların 1500-1600$ aralığında malı boşalttıkları tespit edildi. Glassnode verilerine göre Ethereum yükselirken 1000’den fazla Ethereum tutan cüzdan sayıları tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı.

Buna benzer bir durum Bitcoin’in yükselişi sırasında da yaşanmış ve orta ölçekli balinalar Bitcoin’leri kurumsal yatırımcılara düşük fiyattan satmıştı. Grafik incelendiğinde orta-ölçekli balinaların sayısının azalmasının fiyata olumlu katkı sunduğu görülüyor. Orta ölçekli balinalar malı erken boşaltmanın pişmanlığını Ethereum’da da yaşayacak mı takip ediyor olacağız.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
anon

ancak bir kac ayi dusunursek btcnin hacmine oranla eth daha cok artti 🙂


Başa dön tuşu