BitcoinHaberler

“Bitcoin’den Para Kazanacağız Dedi, Paraları Alıp Kaçtı!”

Kripto paralar dolandırıcıların yeni ekmek kapısı oldu.

Tüm dünyada Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapan kurumsal ve bireysel yatırımcılar artmaya devam ederken dijital para birimi dolandırıcıları haberleri gelmeye devam ediyor.

Antalya ilinde yaşayan G.A isimli şahıs ağabeyinin beş arkadaşından toplamda 1 milyon TL para alarak sırra kadem bastı.

G.A isimli şahıs ağabeyinin arkadaşı olan bu beş kişiye kripto para yatırımlarından ayda %20 kar alacaklarını söyleyerek 1 milyon TL topladı.

Dolandırıcı şahıs ilk ay verdiği sözü tutarak %20’lik karlarını bu beş şahsa verdi. Ancak daha sonra telefonlarını da kapatarak ortadan kayboldu.

Dolandırıcı şahsa ulaşamayan ve durumun farkına varan Ali Can ve Hacı Osman Kızıkoğlu isimli şahıslar Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundular.

Mağdurlar ifadelerinde kendilerini dolandıran şahısa güvendiklerini söyleyerek:

Tanıdığımız bir arkadaşımız bize gelerek kardeşinin Bitcoin alıp sattığını söyledi. Bize verdiğimiz paradan her ay yüzde 20 kazanç vadetti. Biz arkadaşımızın kardeşini tanımıyorduk, kardeşi ile problem olmayacağını söyledi. Bize kardeşime ‘güvenin’ dedi.

Mağdurlar ayrıca dolandırıcı şahıs yüzünden bazı arkadaşlarının eşlerinden bile boşandıklarını bu olaydan zararlarının çok olduklarını belirterek güvenlik güçlerine güvendiklerini ve şahsın en yakın zamanda yakalanmasını istediklerini söylediler.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu