bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'den Rekor Kıran İvme

Bitcoin’den Rekor Kıran İvme

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Nisan Ayı ilerledikçe, kripto para piyasalarının daha da güçlendiği görünüyor. 2019 yılı için yeni bir direnç oluşturan Bitcoin, yüksek bir noktayı hedef almakla kalmayıp diğer kripto paraları da yukarı çekiyor. Bu durum bir çok kripto para birimi yatırımcısını sevindirecek gibi duruyor. Bitcoin’in ivme kazanması, kripto para birimlerinin değerini tekrar 180 milyar doların üstüne çıkarmaktadır.

Bitcoin, geçen hafta boyunca birçok yatırımcının beklediği hamleyi yaptı. Asıl beklenen TradingView’e göre mevcut direncin kırılması ve ardından Bitcoin’in 5.640 $ seviyesine yükselmesi idi. Bu gün sabah saatlerinde Asya piyasalarının etkisi ile bu beklenti, bir saat içerisinde gerçekleşti. Bu ivme, BTC’yi % 7 arttırıp “golden cross”un devreye girdiğini göstermektedir. Avrupa ve ABD’de bu hamle devam ederse Bitcoin için bir sonraki durağın 6 bin $ olması bekleniyor.

Bitcoin İvmesine Altcoinlerler Tepkisiz Kalmadı

Bitcoin’in bu ivmesine Ethereum’un tepkisi oldukça yavaş bir şekilde gerçekleşti. Ethereum % 2,87’lik bir değer kazanıp, fiyatını yaklaşık 175 $ yaptı. BTC momentumunda bu yükselişin devam etmesi bekleniyor fakat gün ilerledikçe ağabeyinden destek alması da beklentiler arasındadır.

Bitcoin’deki yükselişe duyarsız kalmayan altcoinlerde de artış gerçekleşiyor. Bitcoin yükselişine paralel olarak Cardano’da % 9’luk artışla 0.080 $ ‘a yükseldi. Yükselişin devam etmesine bağlı olarak, kripto para piyasasının değeri de muhtemelen 2019’un en üst seviyesine ulaşacaktır. Piyasanın dünkü değeri % 4 artış ile 184 milyar $ iken Bitcoin’in ivmesi piyasada gelinen seviyeyi % 53,2 şeklinde yükseltti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları