binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin'den Vazgeçmediler! Kurumsal Yatırımcılar BTC ve Üç Altcoine Yatırım Yaptı: Biri Sürpriz...

Bitcoin’den Vazgeçmediler! Kurumsal Yatırımcılar BTC ve Üç Altcoine Yatırım Yaptı: Biri Sürpriz Oldu!

Coinshares, geçtiğimiz hafta kripto para yatırım ürünlerine 2 milyar dolarlık giriş yaşandığını belirtti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve altcoinlerde bu hafta kritik bir hafta olacak. Zira FED Haziran ayı faiz kararını açıklayacakken ABD’den ayrıca enflasyon verileri de gelecek.

BTC ve kripto para piyasasında gözler FED ve ABD verilerine çevrilmişken Coinshares haftalık kripto para raporunu yayınladı.

Kripto para yatırım ürünlerinde geçtiğimiz hafta 2 milyar dolarlık giriş yaşandığını belirten Coinshares, bu girişlerin faiz indirimi beklentisiyle söyledi.

“Kripto para yatırım üürünlerine toplam 2 milyar dolar tutarında giriş görüldü ve bu son 5 haftalık giriş serisini 4,3 milyar dolara çıkardı. “

Bitcoin (BTC) Odak Noktası Oldu!

Kripto fonlarına bireysel olarak bakıldığında fon girişlerinin çoğunluğunun Bitcoin’de olduğu görüldü.

BTC, 1,97 milyar dolar giriş yaşarken, en büyük altcoin Ethereum (ETH) spot ETF haberlerinin etkisiyle giriş görmeye devam etti ve 68,9 milyon dolar giriş yaşadı.

Bitcoin’in düşüşüne endeksli short BTC fonunda ise 5,3 milyon dolarlık çıkış görüldü.

Diğer altcoinlere baktığımızda Fantom (FTM) 1,4 milyon dolar, XRP 1,2 milyon dolar, Solana (SOL)ise 0,7milyon dolarlık küçük giriş yaşadı.

“Hafta boyunca 1,97 milyar dolarlık giriş gören Bitcoin yine ana odak noktası olurken, short Bitcoin üst üste 3. haftada toplam 5,3 milyon dolar tutarında çıkış gördü.

Ethereum, muhtemelen SEC’in spot ETF’lere izin verme yönündeki sürpriz kararına tepki olarak, Mart ayından bu yana en iyi haftasını gördü ve toplam 69 milyon dolarlık giriş yaşadı.

Altcoin’lerde küçük bir hareket görüldü; Fantom ve XRP öne çıktı ve sırasıyla 1,4 milyon dolar ve 1,2 milyon dolar tutarında giriş gördü.”

Bölgesel fon giriş-çıkışlarına bakıldığında ise 1,98 milyar dolarlık giriş ile ABD’nin ilk sırada yer aldığı görüldü.

ABD’den sonra 26,1 milyon dolar ile Hong Kong ikinci sırada, 12,7 milyon dolar ile Kanada üçüncü sırada yer aldı.

Bu girişler karşısında İsveç 9,2 milyon dolar çıkış yaşadı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail