fbpx
BitcoinHaberler

Bitcoine Büyük Destek

Bitcoine Büyük Destek geldi. Son zamanlarda daha sıklıkla kullanılan bir yatırım aracı olan Bitcoin Asya ülkelerinde büyük ilgi görüyor. Özellikle de büyük şirketlerin bu yatırımlara büyük önem veriyor olması Bitcoin piyasasını da değerli bir hale getirdi. Bundan kaynaklı olarak ise hackerların da hedefi haline gelen Bitcoin piyasası özellikle son bir kaç yılda Güney Kore merkezli Bitcoin piyasalarını hackleyerek büyük bilgileri çaldılar. Bu süreç sonrasında ise 10 milyar dolarlara kadar ulaşan zararlar son zamanlarda özellikle de Güney Kore Bitcoin şirketi olan Bithumb’a olan güvenin azalmasına neden oldu.

Destek Uzak Asya Ülkesinden Geldi

Bunun yanı sıra ise büyük para kayıplarına da neden olan bu olay sonrasında Bithumb’a en büyük destek yine Bir Uzak Asya ülkesi olan Japonya tarafından geldi. Özellikle de günümüz dünyasının büyük bir ekonomik gücü olan Japonya da Güney Kore gibi Bitcoin piyasalarına önem vermektedir. Ekonomik gelişim ve yatırımlar için cazip olan Bitcoin piyasalarının hackleniyor olmasına karşın bir Japonya merkezli olan ST Blockchain Fonu tarafından 200 milyon dolarlara kadar ulaşan bir yardım verilmeye başlandı. Bu da bizlere gösteriyor ki Bitcoin piyasası oldukça değerli bir piyasa ve birçok devlet bu piyasaya yapılan yatırımları önemsemektedir. Bundan kaynaklı olarak da Japonya merkezli para fonu da bu tehlikelere karşı kendisini daha da güçlendirmek için büyük oranda para yardımları yapmaktadır.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box