bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerBitcoin'e ilgi gösteren ülke sayısı artışa geçti

Bitcoin’e ilgi gösteren ülke sayısı artışa geçti

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve kripto paralara ilgi gösteren ve gelişen yeni bir para piyasasının haberini erken alan bazı ülkeler kripto paralar konusunda yeni adımlar atmaya başladı. Dünyanın en büyük ekonomisi ABD’nin geçtiğimiz hafta üst düzey kurumlarından yapılan açıklamalarda kripto paraların bir tehdit olmadığının açıklanması ve olası bir tehdit durumunda her türlü önlemlerin alınabilecek olduğunu açıklaması diğer birçok ülkeye de güven veren açıklamalar olarak gösterildi.

Malta’nın başarılı ve güncel kripto para yasaları ile, Güney Kore’nin memurlara uyguladığı yasakları yakın zamanda kaldırabilecek olduğu beklentisi aslında ilk başta endişe eden birçok ülkenin gereksiz yere kripto paralar hakkında endişe ettiğini gösterdi.

Washington’ın açıklamalarını takip ediyorlar

Ekonomilerini Washington yönetimi ve ABD‘nin önder kurumlarına göre yönlendiren birçok ülke kripto paralar konusunda da ABD’nin açıklamalarına göre hareket etmeyi tercih ediyor. Durum bu olunca birçok büyük ülkenin dahi geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalara istinaden kripto paralar hakkında görüşleri olumlu yönde artıyor.

Türkiye’nin de benzer olarak bu konuda daha iyi adımlar atmasının yakın zamanda gerçek olabilecek olduğu tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları