BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin’e Talep Arttıkça ATM Sayıları Hızla Yükseliyor!

Fiyat dalgalanmaları sektöre olan ilgiyi azaltmıyor.

Kripto para sektöründeki belirsiz düzenlemelere rağmen Bitcoin ve kripto para birimlerine ilgi günden güne artmaya devam ediyor. Bitcoin ve altcoinlerde bu yılın başlarında yaşanan boğa, yeni yatırımcıları kripto piyasasına çekmeyi başardı.

Özellikle Bitcoin ve dijital varlıklara kurumsal yatırımcıların yanı sıra perakende yatırımcı ilgisinin de artmasıyla birlikte, dijital para birimi işlemlerini destekleyen ATM’lerin sayısında da önemli miktarda artış gözlendi.

Finbold tarafından elde edilen bilgilere göre, 2021 yılının ilk üç çeyreğinde tüm dünyada toplam 13.242 Bitcoin ATM’si kuruldu.

Bitcoin ATM’lerinin çoğunluğu 4.779 adet ile bu yılın üçüncü çeyreğinde kurulurken ilk çeyrekte 4.033 yeni ATM kuruldu. Yılın ikinci çeyreğinde 4.430 Bitcoin ATM’si kuruldu ve Temmuz ayında 1.963 ile en yüksek ATM kurulumu gerçekleşti.

Bitcoin ATM’lerinin kıtasal dağılımına bakıldığında tüm dünyadaki ATM’lerin %93,5’lik kısmını temsil eden Kuzey Amerika 26.489 ATM ile açık ara dünya birincisi oldu.

Avrupa %4,5’luk oran ve 1.268 ATM ile ikinci sırada yer alıyor. Kripto para kullanıcı sayısının fazlalığına rağmen Asya kıtasında sadece 234 ATM bulunuyor.

Bitcoin’de bu yılın üçüncü çeyreğinde yaşanan sert düzeltmelere rağmen ATM kurulumunun bu dönemde en yüksek sayıya ulaşması yatırımcıların Bitcoin ve kripto para sektörü ile ilgili uzun vadede olumlu beklentileri olduğunun bir göstergesi.

Tüm dünyada ses getiren El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesi de Bitcoin ATM’lerinin popülaritesinin artmasına yardımcı oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu