BitcoinHaberler

Bitcoin’i 30 Bin Dolara Çıkaran Uygulama!

Bitcoin fiyatlarında son dönemlerde yaşanan ani dalgalanmalar sonucu, bir uygulamada kripto para biriminin fiyatı 30 bin dolar olarak gösterildi.

Bitcoin fiyatlarında son dönemlerde yaşanan ani dalgalanmalar sonucu, bir uygulamada kripto para biriminin fiyatı 30 bin dolar olarak gösterildi. Android ve IOS işletim sistemlerinde on binlerce kullanıcıya sahip olan Coin Stats uygulaması, teknik bir hatadan kaynaklanan durum sonucunda dünyanın dört bir yanındaki insanları gece boyunca milyoner hale getirdi. Kısa ömürlü olmasına rağmen birçok insanın sevinmesine neden olan durum, ani dalgalanmalardan ötürü Bitcoin’in 30 bin dolarlık bir değerde gösterilmesi ile başladı. Gece boyunca dünyanın dört bir yanındaki insanların sevinç yaşamasına neden olan 30 bin dolarlık gösterge, teknik bir arızadan kaynaklandı. Bitcoin’deki dalgalanmaların son dönemlerde sürekli olarak devam etmesi ve sabit bir denge yakalayamaması sonucu uygulama içerisinde teknik bir sorun yaşandı.

Bir Gecede Milyoner Olan Kullanıcılar

Kripto para birimi sektörü içerisinde binlerce kişi tarafından takip edilen bir uygulama olan Coin Stats, Bitcoin fiyatını %418,76 oranında arttırarak 30 bin dolar değerinde gösterdi. Bitcoin’in bu ani artışı ile beraber piyasa içerisindeki değeri de 0.5 trilyon dolara çıkmış olarak gözüküyordu. Siteyi ve uygulamayı kullanan bir Reddit kullanıcısı konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Uygulamanın bu büyük hatayı nasıl yaptığını anlamadığını dile getiren kullanıcı, kalbinin 30 bin dolarlık değeri gördükten sonra yerinden çıkacakmış gibi attığını söyledi. Kripto para birimleri içerisinde lider konumda olan Bitcoin, şuanda 5.800 dolar seviyesinde işlem görüyor. 102.5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olması ile dikkatleri çeken kripto para birimi, dalgalanmaları ile de adından söz ettiriyor. Coin Stats uygulamasının yaptığı bu hata ise ilk değil. Piyasa içerisinde 39. en büyük kripto para olarak bilinen LINK için de aynı durum daha önce söz konusu olmuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu