Kripto Para

Bitcoin’i engelleyen yatırımcılar mı?

Bitcoin fiyatı neden ve neye göre değişiyor?

Bitcoin fiyatının önünde bazı engeller olduğuna yönelik iddiaları son günlerde duymamak mümkün değil. Kripto para piyasalarında yaşanan düşüşlerin sebebi bir süredir tartışma konusu olurken, yatırımcılar fiyatın düşmesinden dolayı endişeli ve fiyatın düşmeye devam etmesi durumunda ne kadar düşecek olduğuna yönelik olarak düşünceler içerisinde kalmaktalar. Yatırımcılara göre Bitcoin fiyatının düşmesinin nedeni kendileri değil, büyük yatırımcıların yaptıkları bir takım piyasa işlemleri ve ETF tartışmaları benzeri tartışmaları ortaya atanlar suçlu.

Büyük yatırımcılar ise piyasada kendi etkilerinin sınırlı olduğunu ve daha fazla güç kazanmak zorunda olduklarını belirterek, bu konuda kendi etkilerinin sadece sınırlı olduğunu belirterek, etkilerinin pek fazla olmadığını belirtiyor.

Bitcoin’i yatırımcıların tamamı etkiliyor

Gerçek ise Bitcoin fiyatını piyasadaki yatırımcıların toplamının belirliyor olması. Fiyatın düşüp yükselmesi için arz ve talep dengesi benzeri bir dengeye sahip olan kripto paralar ne kadar fazla alım yapılır ise o kadar yükselirken, ne kadar fazla satış yapılır ise o kadar fazla düşüş yaşayarak piyasayı domine ediyor. Kripto para fiyatlarındaki değişimlerin bir takım ETF ve benzeri tartışmalardan etkilenmesi de buna bağlı olarak değişiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu