binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBitcoin'i ''sahiplenmek'' psikolojiyi bozuyor

Bitcoin’i ”sahiplenmek” psikolojiyi bozuyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin‘i körü körüne ve hayal dünyasında iyi bir yatırım aracı olarak gören kişilerin ”ne olursa olsun savunacağız” düşünceleri uzmanların yaptığı açıklamalara göre psikolojiyi bozuyor. Yabancı ülke merkezli olarak yapılan psikoloji dalı araştırmalarında insanların bir ”şeye” körü körüne ve karşılığını alamayacak olduğunu az çok düşünüyor olsa dahi bağlanması psikolojik olarak bağlandığı şeyden sürekli olarak zarar görse dahi bu bağlı bulunduğu psikolojiden vazgeçemediği yönünde. Tıpkı bir kumar ve poker oyununa sürekli kaybetmesine, elde avuçta ne varsa satmasına rağmen hala kazanacağını düşünerek kumar oynayan kişiler gibi aynı durum Bitcoin sahiplerinin bir kısmında da görülüyor.

İnsanları yanlış yola sürüklediler, sürüklüyorlar

Bitcoin‘i sahiplenen ve psikolojisini kripto paralar ile bozmuş olan bir grup insanın yatırımcıları daha kötü yatırım kararları almaya sürüklediği, çok fazla kaybeden ve büyük oranlarda kazanç sahibi olanlarda bu duruma daha fazla rastlandığı tahmin edilebilir.

  • İsviçreli bilim adamlarına göre bu tür psikolojik sorunların tedavisi ancak uzman hekimler kontrolünde süreklilik sayesinde ve uzun süren tedaviler sonucunda yapılabiliyor.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail