BitcoinHaberler

Bitcoin’i “Shitcoin” Olarak Tanımlayan Ünlü Ekonomist BTC’ye Ateş Püskürdü!

Son 24 saatte ciddi değer kaybı yaşayan Bitcoin tepki çekmeye devam ediyor.

Global piyasanın önde gelen ekonomistlerinden Nouriel Roubini, Bitcoin’e yaptığı “shitcoin” yakıştırmasıyla dikkat çekti. Genel olarak kripto paralarla ilgili olumsuz yorumlarıyla tanınan Roubini, bu sefer ağır konuştu. Birçok analistin “güvenli liman” olarak tanımladığı Bitcoin’in global piyasaların içinde bulunduğu kriz havasından büyük ölçüde etkilenmesini ünlü kripto paraya karşı bir koz olarak kullanan Roubini, Twitter’dan yaptığı son açıklamalarla kripto paralara güvenmediğini bir kez daha ortaya koydu.

Son 24 saat içerisinde yaklaşık yüzde 5’lik bir değer kaybı yaşayan BTC’nin küresel hisse senetlerine oranla çok daha fazla düşüş yaşadığını belirten Roubini, riskten korunmak için riske korunmanın son derece yanlış olduğunun altını çizdi.

Ancak sadece son 24 saate bakıldığı zaman bile, ABD borsalarının yüzde 7, petrolün yüzde 20 ve birçok hisse senedinin yüzde 10 civarında düşüş yaşadığını görüyoruz. Tüm bunlar olurken Bitcoin’e düşüş yaşadığı için yüklenmenin ve “shitcoin” gibi ifadeler kullanmanın ne derece doğru siz okuyucularımıza bırakıyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu