Kripto HaberleriHaberlerBitcoin'i Sonraki 5 Yılda 'Keskin Kılıçlılar' Bekliyor

Bitcoin’i Sonraki 5 Yılda ‘Keskin Kılıçlılar’ Bekliyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto parası olarak tanınan Bitcoin yakın zamana kadar yasal düzenlemelere konu olmamıştı. Ancak son 6 aydır ABD ve AB kripto para düzenlemeleri yapmak için birçok yeni yasal düzenlemeye girişti. ABD Facebook’un yeni projesi olan Libra ile birlikte kripto paralar konusunun ne kadar önemli ve riskli konu olduğunu anladı ve düzenlemelerin şart olduğunu açıkladı.

ABD yönetimi ile birlikte Avrupa yönetimi de kripto para düzenlemelerinin uygulanması gerektiğini açıkladı. Libra ile ilgili düzenlemeler sonucunda yine kripto para birimlerine dair yeni yasal düzenlemelerde gelecek 5 yıl içerisinde birçok ülkede daha fazla kripto para birimlerinin konuşulmasına sahne olacak. ABD’nin düzenleme kararı alması ile birlikte AB ve diğer devletlerde kripto para düzenlemelerini uygulayacak ve birçok ülke kripto para birimlerini düzenlemek konusunda yeni yasal adımlar atacak.

ABD’nin ‘keskin kılıcı’ olarak bilinen yasa yapıcılarının yeni dönemde yine kripto para birimleri ile ilgili düzenlemeleri zaman zaman fiyat düşürücü, zaman zaman ise fiyat arttırıcı hamleler olabilir.

*Türkiye’de düzenlemeler ile ilgili bilgi bulunmuyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları