Kripto Para

Bitcoin’in Arkasındaki Düşüşün Sebebi Ne?

Neden düşüyor?

Nexo

Bitcoin fiyatının tekrar düşmeye başlamasının arkasında olan sebep araştırılıyor. 200 dolardan daha fazla değer kaybeden ancak 5.000 dolar seviyesinde tutunmayı başaran Bitcoin, tekrar değer kaybetmeye başladı. 5000 dolar seviyesinden 4800 dolar seviyesine kadar düşen kripto para biriminin yatırımcılara büyük bir düşüş ortamı hazırlayıp hazırlamadığı konusu da tekrar gündeme geldi.

Bitcoin fiyatındaki düşüşün arkasında yatan sebebin neler olduğunu piyasada toplu satışlara bağlayan kripto para analistleri, yatırımcıların değer kaybı sorunu nedeniyle yatırımlarını geri satmaya başlamasından 5000 dolar seviyesinden 4800 dolar seviyesine (bazı kripto para borsalarında mevcut satış fiyatı) düşüş yaşadığını ve daha büyük düşüşler olmasının bugünden itibaren tekrar mümkün olabileceğini açıkladı.

Bitcoin fiyatındaki düşüşün arkasında sadece kripto para yatırımcılarının değil, ticaret botları ve balinaların olduğu iddiası var. Bitcoin sahiplerinin kripto para satın almayı bırakıp satışlara yerini bırakması piyasada olumsuz yorumlara sebep olurken, yeni alım yapmak isteyen kripto para sahibi olmaya yönelik olarak ilk adımını atacak olan yatırımcılara olumsuz karar vermelerine sebep oluyor. Bitcoin sahibi olan kişi sayısının son günlerde artması bekleniyordu.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı