blank
Kripto Para

Bitcoin’in Aşırı Oynak Fiyatı Hayır Kurumlarının Kabul Etmesini Engelliyor

Kripto para birimi Bitcoin çok sayıda insanın ilgisini çeken ve çok sayıda insan tarafından kullanılan bir kripto para birimi.

Yakın zamana kadar bazı devlet başkanı adayları kripto paralar ile bağış kabul edecek olduklarını duyurmuş ancak hiçbiri bu konuda yasal sebeplerden dolayı kripto para ile bağış kabul edememişti. Haklarında çıkacak olası iddiaların seçim kaybetmelerine sebep olabilecekleri korkusu nedeniyle bazı ülkelerdeki siyasetçiler bağış kampanyalarına kripto paraları ekleyemediler.

Bugün artık hayır kurumlarının bile bitcoin kabul ettiği bir dönemden geçiyoruz. Birçok hayır kurumu ise bitcoin gibi kripto para birimlerini değerinin aşırı oynak olması ve her zaman için bu değeri koruma imkanlarının olmamasından dolayı bitcoin ve altcoin ile bağış kabul etmiyor.

Borsaların hayır kurumları için hesaba kripto para ulaştığında anında satış yapabilecek özellikler sunması durumunda hayır kurumlarının da gelecekte bu konuda herhangi bir kayıp yaşamadan kripto paraları kabul edebileceği düşünülüyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu