blank
BitcoinHaberler

Bitcoin’in (BTC) Ticaret Hacmi Apple’ı 7’ye Katladı!

Bitcoin artık geleneksel varlık sınıflarıyla rekabet eder konuma geldi.

Bitcoin’in yeniden 58.000$”ın üzerine çıkması ve Ethereum’da gelen yeni ATH yatırımcıların yüzünü güldürürken finansal marketlerin Nisan ayına ilişkin raporları yayınlandı. Bitcoin’deki ticaret hacmi dünyanın sayılı şirketlerinin ticaret hacmini geride bırakırken, artan ilgi de gözler önüne serilmiş oldu.

Bitcoin’in piyasa değeri yaklaşık 1.1 trilyon dolarken Apple’ın piyasa değeri 2 trilyon dolar seviyelerinde. Apple’ın piyasa değeri Bitcoin’in iki katı olmasına rağmen Bitcoin’in nisan ayı ticaret hacmi Apple hisselerinin hacminden 7 kat daha yüksek. Bu durum Bitcoin’in içerisinde bulunduğu ralliye olan ilginin Nisan ayında da devam ettiğini gösteriyor.

Finbold tarafından hesaplanan verilere göre Bitcoin Nisan ayında 1.84 trilyon dolar işlem hacmine ulaşırken Apple’daki ticaret hacmi  249.22 milyar dolarda kaldı. Bu arada 7.4 kat fark olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Finbold

Bitcoin’deki ticaret hacminin artışı Nisan ayında gelen yeni zirve ve sonrasında gelen düzeltme ile kısmen açıklanabilir olsa da bu tablo Bitcoin’e olan ilginin hala sıcak olduğunu gösteriyor.

Uzmanlar Bitcoin’in Apple’a karşı ticaret hacminde önemli bir fark atmasının bazı anlamları olduğunu düşünüyor. Buna göre Bitcoin artık geleneksel varlık sınıflarıyla rekabet eder konuma geldi. Ayrıca kurumsal yatırımcıların oyuna dahil olmasıyla Bitcoin görmezden gelinen bir varlık sınıfı olmaktan çıktı.

Bitcoin’in enflasyona karşı koruyucu bir etki oluşturacağı anlatısı ve devam eden ralli her gün yeni oyuncuların oyuna dahil olmasını sağlıyor. Pek çok yatırımcı fiyat yükseldikçe Bitcoin’deki fırsatı kaybetmekten korkuyor ve buna göre pozisyon alıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu