blank
BitcoinKripto Para

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Yüzde 51 Oldu

Geçtiğimiz hafta Bitcoin ETF başvuru kararının ertelenmesinden sonra kripto paralar için kötü bir dönem başladı. 6100 dolar seviyelerine kadar gerilenen Bitcoin, bu seneki dibini görmeyip destek seviyesinde tutunsa da durum diğer coinler için öyle olmadı.

İlk 20 içerisinde yer alan çoğu coin geçtiğimiz çarşamba günü 2018’deki en düşük fiyat seviyelerini görürken, yatırımcıların çoğu altcoinlerden çıkıp yatırımlarını Bitcoin’e kaydırdı.

Kripto para piyasasının lideri olan Bitcoin, tüm kripto para piyasasının yüzde 51’ine hakim olarak gücüne güç kattı.

Coinmarketcap verilerine göre Aralık 2017’den beri ilk kez yüzde 50’lik sınır geçildi ve yüzde 51 oranına ulaşıldı. BTC’nin Mayıs ayında yüzde 35 ila 36 piyasa hakimiyeti bulunurken bu oran günden güne artış gösterdi.

Toplam kripto para piyasası şu anda 217 milyar dolar olarak karşımıza çıkıyor. 217 milyar doların 110 milyar dolarlık kısmı sadece BTC’ye ait durumda. Bitcoin fiyatı 6400 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Yaşanan bu durum bir panik ortamı olması durumunda en güvenli limanın Bitcoin olduğu tezini doğrular nitelikte. Zira bir çok analist elinizde en az 1 BTC olana kadar sadece BTC yatırımı yapmanızı tavsiye ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu