Haberler

Bitcoin’in Yükselmesinin Nedeni İranlı Yatırımcılar Değil!

LocalBitcoins verilerine göre İran merkezli kripto para birimi yeni yatırımcı sayısında artış yok, aksine düşüş var.

Son 1 haftadır dünya korku içerisindeydi. ABD’nin yeni bir savaş başlatabileceği iddiaları ve dünya savaşının başlayacak olduğunun iddia edilmesi üzerine çok sayıda insan yeni altın yatırımı yaptılar. Petrol rezervleri normal olmasına rağmen gerilimden etkilendi ve yükseliş gösterdi.

Keza altın fiyatları rekor kırar seviyeye ulaştı. Ons altında rekor kırıldı. Yatırımcılar ise mevcut yatırımlarını nakit paralarda tutmak yerine altın gibi yatırımlara ve petrole yatırdılar. Çoğu şirketin hisselerinde düşüşler gözlemlenirken, ABD merkezli şirketlerin hisselerinde ise artışlar gözlemlendi.

Bugünlerde ise LocalBitcoins ve diğer site verilerine göre iddia edildiği üzere bu yükselişlerin ardında İranlı yatırımcılar yok. Bu yükselişin İran etkisinden olmuş olabileceği ancak İranlı yatırımcıların yükselişte payının olmadığını belirten alım grafikleri de bunu doğrular nitelikte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu