coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitfinex Analistlerinden Bitcoin (BTC) İçin Dip Açıklaması: "Bu Veriye Dikkat!"

Bitfinex Analistlerinden Bitcoin (BTC) İçin Dip Açıklaması: “Bu Veriye Dikkat!”

Bitfinex analistleri Bitcoin'deki son düşüşü ve ETF'lerdeki yoğun çıkışları değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin Mart ayındaki ATH’si ve Nisan ayındaki yarılanma sonrasında düşüş eğilimi gösterirken BTC dün akşam saatlerinde kısa süreliğine 60.000 doların da altına düşerek 58.500 dolarlık yeni bir yerel düşük seviyeye ulaştı.

Bu düşüş ABD spot Bitcoin ETF‘lerinde bu haftada da devam etmesiyle birlikte gelirken, Bitfinex analistleri BTC’deki son düşüşü ve ETF’lerdeki yoğun çıkışları değerlendirdi.

Bitfinex analistleri BTC ETF’lerindeki çıkışların ve düşüşün, kısa vadeli olumsuz haberlere tepki veren zayıf elli ETF yatırımcılarının ve negatif fonlama oranları nedeniyle baz/fonlama arbitrajının gevşemesinin ortak etkisiyle olduğunu söyledi.

Analistlere göre, temel/fonlama arbitrajının gevşediğinin işaretlerinden biri, Chicago Ticaret Borsası (CME) ve diğer ticaret platformlarında Bitcoin vadeli işlemlerinin açık pozisyonlarındaki keskin düşüş.

“Bitcoin vadeli işlemlerinin açık pozisyonlarındaki bu azalma, geçtiğimiz hafta çeşitli borsalarda gözlemlenen negatif fonlama oranlarıyla ve ETF çıkışlarıyla örtüşüyor. Bu da ETF akışlarıyla bağlantılı fonlama arbitraj işlemlerinin önemli ölçüde çözüldüğünü gösteriyor.”

Bitcoin’de Dip Geldi Mi?

Alman hükümetinin ve genel piyasadaki BTC satışlarına rağmen kurumsal Bitcoin boğası MicroStrategy’nin yakın zamanda 786 milyon dolar değerinde 11.931 BTC satın almasının piyasaya bir miktar denge sağladığını belirten analistler, yoğun ETF çıkışlarının genellikle yerel diplerin oluşumuyla ilişkili olduğunu söyledi.

ETF çıkışları nedeniyle BTC’nin dibe yaklaşıyor olabileceğine inanan analistler şunları söyledi:

“Yaşanan yoğun ETF çıkışları doğrudan spot BTC satışına dönüşmedi.

Ayrıca tarihsel veriler ETF çıkışlarının genellikle BTC fiyatında yerel diplerin oluşumundan önce geldiğini gösteriyor.

Bu model (ETF çıkışları ve fiyat düşüşü) yatırımcıların izlemesi açısından kritik önem taşıyor, çünkü çoğu zaman piyasadaki potansiyel geri dönüşlere dair ipuçları sağlıyor.”

ETF çıkışları Bitcoin için dibe işaret etse de Bitfinex analistleri, BTC ve kripto paraların alt zaman dilimlerinde (bir dakikadan 15 dakikaya kadar grafikler) hala zayıflık göstermesi nedeniyle piyasa duyarlılığının düşüş eğiliminde olduğu konusunda yatırımcıları uyardı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları