Haberler

Bithumb, 2017’de Yaşanan Olayda ‘Kısmen Sorumlu’ Bulundu!

Bithumb'a darbe üzerine darbe...

2017 yılında 2 kripto para yatırımcısı veri ihlali gerekçesi ile Bithumb’a karşı yasal süreç başlatmış ve bu davanın sonucunu beklediklerini duyurmuşlardı. Olayla ilgili basında pek fazla bilgi bulunmuyor olsa da, davacılar kendilerine 20 bin doların üzerinde ödeme yapılmasını istiyorlardı. 120.000 doları aşan tazminat isteklerine rağmen mahkeme tarafından bugün verilen kararda Bithumb’in ‘kısmen sorumlu’ olduğu ve 2 yatırımcının da bu durumda ‘kısmen sorumlu’ oldukları açıklandı.

2 Eylül’de Bithumb ofisine giren polis ekiplerinin ofise girmesinden saatler sonra gelen bu karar akıllarda soru işaretlerine neden oldu. Bazı kimseler bugüne kadar beklenmesinin doğru olmadığını ve veri ihlalinin ağır şekilde cezalandırılması gerektiğine değinirken, bazı kimseler ise “Bithumb tek başına sorumlu değilse ceza verilmemeli” dedi.

Bithumb tarafından ise konu hakkında açıklama yapılmadı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu