bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerBithumb Borsası Siber Saldırıya Uğradı

Bithumb Borsası Siber Saldırıya Uğradı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bithumb borsası bugün gece geç saatlerde siber saldırıya uğradı. Borsanın saldırıya uğraması ile birlikte milyonlarca dolarlık kripto para çalınırken, kullanıcıların ise sisteme erişimleri kesildi. Dünyanın 6. Güney Kore’nin 2. büyük borsası konumunda olan Bithumb borsasının nasıl saldırıya uğradığı konusunda ise açıklama yapılmadı. Borsa sitesinin saldırıya uğraması ile birlikte yatırımcıların hesaplarında olan kripto paralar cold cüzdanlara aktarılarak internet erişimi olmayan cüzdanlarda güvenle saklandı ve güvenlik en üst düzeye yükselene kadar cold cüzdanlar tüm yatırımcı hesapları için aktif ve erişilemez şekilde tutuldu.

Güney Kore Yönetimi Ne Yapacak?

Bithumb yöneticisi 30 milyon dolarlık kripto para çalındığını, yatırımcıların birkaç saat boyunca sistem ve panel üzerinden para çekme işlemlerine izin vermeyecek olduklarını, araştırmaları sürdürdüklerini açıkladı.

Güney Kore yönetimi ise kripto para borsaları hakkında zaten almak istedikleri önlemleri üst düzeyde almaya yönelik girişimlerde bulunacak olduklarının sinyallerini verdiği bugünlerde Bithumb borsasının yatırımcıları zarara uğratıp uğratmayacak olduğunun kendi kontrolleri altında olduğunu doğruladı. Yatırımcıların bu durumu Güney Kore Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yetkililerine bildirdiği öğrenildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları