blank
Haberler

Bithumb Borsası Siber Saldırıya Uğradı

Bithumb borsası bugün gece geç saatlerde siber saldırıya uğradı. Borsanın saldırıya uğraması ile birlikte milyonlarca dolarlık kripto para çalınırken, kullanıcıların ise sisteme erişimleri kesildi. Dünyanın 6. Güney Kore’nin 2. büyük borsası konumunda olan Bithumb borsasının nasıl saldırıya uğradığı konusunda ise açıklama yapılmadı. Borsa sitesinin saldırıya uğraması ile birlikte yatırımcıların hesaplarında olan kripto paralar cold cüzdanlara aktarılarak internet erişimi olmayan cüzdanlarda güvenle saklandı ve güvenlik en üst düzeye yükselene kadar cold cüzdanlar tüm yatırımcı hesapları için aktif ve erişilemez şekilde tutuldu.

Güney Kore Yönetimi Ne Yapacak?

Bithumb yöneticisi 30 milyon dolarlık kripto para çalındığını, yatırımcıların birkaç saat boyunca sistem ve panel üzerinden para çekme işlemlerine izin vermeyecek olduklarını, araştırmaları sürdürdüklerini açıkladı.

Güney Kore yönetimi ise kripto para borsaları hakkında zaten almak istedikleri önlemleri üst düzeyde almaya yönelik girişimlerde bulunacak olduklarının sinyallerini verdiği bugünlerde Bithumb borsasının yatırımcıları zarara uğratıp uğratmayacak olduğunun kendi kontrolleri altında olduğunu doğruladı. Yatırımcıların bu durumu Güney Kore Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu yetkililerine bildirdiği öğrenildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu