Kripto HaberleriHaberlerBitmain Davasında İşler Kızışıyor

Bitmain Davasında İşler Kızışıyor

Takip et

Bitmain kripto para madenciliği denilince akla gelen ilk şirketlerden birisi. Madencilik cihazları üreten dev şirketin bünyesinde bulundurduğu on binlerce cihaz ile hem madencilik yaptığı hem de cihaz sattığı biliniyor.

Ancak Bitmain’in başı bir süredir şirketin eski CEO’su ile dertte. Şirketin kurucu ortağı Micree Ketuan Zhan, yeniden şirketin CEO’su olabilmek için açtığı davada mahkemece haklı bulundu. BitMain ise Zhan’ı şiddetle kınadığını belirten resmi bir açıklama yayınladı. Şirket, Zhan’ı şirketin ortak çıkarlarını tehlikeye atmakla suçladı ve eski CEO’nun pandemi krizinin yaşandığı böylesi zor bir ortamda şirketin zarar göreceğini bile bile dava açtığını ifade etti.

2019’un Ekim ayında CEO’luk görevinden alınan Zhan ise o zamandan beri verdiği mücadeleyi sürdürüyor. Eski CEO bu zamana kadar şirkete iki dava açtı. Changle Bölge Mahkemesi ise Zhan’ı haklı bulduğunu açıklayarak Bitmain’in yan kuruluşu olan Fujian Zhanhua Intelligence Technologies’a ait BitMain hisselerinin yüzde 36’sının dondurulmasına karar verdi.

Bitmain ise son yaptığı açıklamada mahkemenin verdiği kararın yalnızca bir usul kararı olduğunu ve davanın henüz sonuçlanmadığını ifade etti. Şirket ayrıca Eski CEO’nun hiçbir yasal dayanak yokken Fujian Zhanhua’nın hisselerinin yüzde 36’sına sahip olduğunu açıkladığını ancak davanın sonucunun Bitmain’in Fujian Zhanhua üzerindeki mutlak kontrol yetkisine herhangi bir etkide bulunamayacağını dile getirdi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları