Kripto HaberleriHaberlerBitmain, Eski Çalışanlarına Karşı Savaş Açmaya Devam Ediyor!

Bitmain, Eski Çalışanlarına Karşı Savaş Açmaya Devam Ediyor!

Takip et

Dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden olan Bitmain’in rakip firmalarından MircoBT’nin CEO’su Yang Zuoxing, Çin polisi tarafından tutuklandı.

Geçmişte Bitmain’de çalıştığı dönemde en çok tercih edilen madencilik ekipmanlarının tasarımı yapan bir ekibin parçası olan Zuoxing, o dönemde yapmış olduğu hizmetlere karşılık şirketten pay istemiş ancak bu isteği reddedilmişti.

Şirketten pay alma isteği Bitmain’in kurucu ortakları olan Jihan Wu ve Micree Zhan tarafından reddedilen Zuoxing, yaşadığı hezimetin ardından Bitmain’den ayrılmış ve eski şirketine rakip bir madencilik firması olan MicroBT’yi kurmuştu. Yeni kurduğu rakip şirketin CEO’luğunu yapan Zuoxing eski şirketine karşı hukuki haklarını savunmak yapmak istediyse de işler planladığı gitmedi.

Şirketteki görevinden 2016 yılının Haziran ayında ayrılan Zuoxing’in, şirketteki hukuki ve ticari yükümlülükler sebebiyle tutuklanmış olabileceği ihtimaller arasında yer alıyor.

Zuoxing’in tutuklanması Bitmain için bir ilk değil aslında.  Şirket, bu senenin başında eski üç çalışanına da toplamda 4 milyon dolarlık dava açmıştı.

Şirketin eski çalışanlarıyla ilgili bu tür kararlar vermesi, şirket içinde iç karışıklıklar mı var sorusunu da akıllara getirmeye devam ediyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları