Haberler

Bitmain: Micree Zhan Görevden El Çektirildi, Hakkında Dava Açıldı

Çin merkezli madencilik şirketi Bitmain'den yapılan resmî basın açıklamasında Micree Zhan'ın görevden el çektirildiği açıklandı.

Bitmain yönetiminde yer alan ve hissedarların kararlarına karşı çıkmak gibi suçlamalardan dolayı oldukça sorunlar yaşayan Micree Zhan ile ilgili birkaç ay önce görevden alındığı iddia edilmiş, ancak Bitmain tarafından bu konuda herhangi bir resmî açıklama yapılmamıştı. Şirket, özellikle kısa süre içerisinde bu konuda binlerce madencinin sorusuna yanıt vermemişti.

27 Mayıs 2020 tarihli Çin merkezli sosyal medya platformu Weibo’da bulunan sayfası üzerinden bir açıklama yapan @Bitmain hesabı, konu hakkında Micree Zhan’ın görevden el çektirildiğini bugün aylar sonra ilk kez doğruladı.

Micree Zhan ile ilgili yasal olarak işlemlerin başlatıldığı ve hakkında Çin yargısı önünde dava açıldığını doğrulayan Bitmain, Micree Zhan’ın kendi kararlarının uygulanmaması durumunda Micree Zhan’ın şirketi yasal açıdan tehdit ettiğini açıkladı. Zhan’ın şirkette hiçbir karar verme yetkisinin artık bulunmadığı bir kez daha resmî olarak doğrulandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu