Haberler

Bitmain Yeni CEO’sunu Seçti

Bitmain CEO'su Haichao Wang.

Bitmain bir süre önce çalkantılı geçen yönetimdeki değişiklikler sonrasında beklenen CEO kararını verdi. Milyarlarca dolar değerin sahte olduğu iddiaları ve ekonomik kriz yaşamaya başladığı haberlerinin ardından zor günler geçiren ve Hong Kong’ta yetkililerin sürekli Bitmain’i eleştiren açıklamaları şirketi zor durumda bıraktı.

Madencilik devi olarak biliniyor olsa da Bitmain, son dönemde düşen kazançlar nedeni ile Hollanda ve İsrail’de olan ofislerini kapattı ve yeni ofis kapatma sürecinin devam edecek olduğunu ‘maliyet’ nedeni ile açıkladı. Maliyetleri düşürmek isteyen Bitmain, bu konuda atılan adımlar ile ilgili olarak kazançların azalmasının bu konuda mecburen karar vermelerine sebep olduğunu açıklamak yerine belirli projeler nedeni ile böyle karar vermek zorunda kaldıklarını açıklamıştı.

Bitmain CEO’su Haichao Wang çok çalışacak

Bitmain CEO’su Haichao Wang, kendisinin CEO olarak seçilmesi ile Bitmain’i çok farklı bir noktaya getirmek için çalışmalarını sürdürecek olduğunu açıkladı. Çalışmalarının ne kadar devam edecek olduğu konusunda açıklama yapmayan CEO, eğer çalkantılı bir süreç yaşanmaz ise birkaç yıl boyunca şirkette görevde kalacak ve CEO olarak yönetecek.

İddialar ise Bitmain’in birkaç yıla kadar ”çıkmayacak” olduğu ve kripto para madenciliği şirketlerinin tek tek kapandığı bu zamanda er ya da geç Bitmain’in kapısına da kilit vurulabilecek olduğu hakkında. Bitcoin madenciliğinden birçok farklı kripto para madenciliğine kadar üretim yapan dev tesislerin sahibi olan Bitmain, eski zamanlarındaki kadar fazla kazanç elde etmesine mümkün bakılmıyor.

Bitmain’in geleceği hakkında bazı endişeler olmasının arkasında yatan sebeplerden birisi ise sürekli olarak yönetim sıkıntısı yaşamaları ve yönetimin sürekli olarak bu sıkıntıları çözmek ile uğraşmak zorunda kalması.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu