Haberler

Bitmain’in Antminer S9 Cihazları Bitcoin Ağının Yüzde 23’ünü Oluşturuyor

Bitmain'in Antminer S9 modellerinin büyük oranda Bitcoin hash rate oranının %23'ünü oluşturduğu belirtildi.

Coin Metrics raporlarına göre Bitmain’in Antminer S9 cihazlarının Bitcoin ağının %23’ünü tek başına oluşturdukları, Bitcoin üretimi ve işlemlerin onaylanmasında bu cihazların %23 oranında etkili oldukları belirtildi.

Çinli madencilik devi Bitmain, son yıllarda son derece büyük adımlar attı ve bu adımların sonucu şirket için iyi olmadı. Şirket 15 milyar dolar değere sahip olduğu iddiaları ile bir aralar gündeme gelirken, daha sonrasında ise bir anda iflas iddiaları ile karşı karşıya kaldı. Pekin yönetiminin desteklemediği iddia edilen Bitmain’in iflası durumunda ise kısa süre içerisinde Bitcoin ağında sorunlar yaşanabilecek olduğu bile düşünülüyor.

Bitcoin ağının %23’ünün Bitmain’in Antminer S9 cihazları tarafından karşılandığı düşünüldüğünde bu rakamın son derece fazla ve büyük bir rakam olduğunu görmek mümkün.

Mart ayınının başlarında, Çin merkezli bir şirket olan Spark, S9’ların toplam karma oranının %20 ila %25 civarında olduğunu tahmin ediyordu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu