Kripto HaberleriHaberlerBitMart Hacklendi: Toplam Zarar 200 Milyon Dolar!

BitMart Hacklendi: Toplam Zarar 200 Milyon Dolar!

Takip et

Kripto değişim platformu BitMart, 200 milyon dolarlık bir hack haberiyle gündeme geldi.

BitMart yetkilileri ilk başta söz konusu işlemi rutin bir para çekme işlemi sanarak hack iddialarını yalanladı ancak ilgili açıklamadan birkaç saat sonra BitMart CEO’su Sheldon Xia güvenlik ihlalini doğruladı.

Blockchain güvenliği ve veri analitiği şirketine liderlik eden PeckShield, ilgili haberi Twitter’dan duyurdu.

BitMart CEO’su Sheldon Xia ise şu açıklamada bulundu:

ETH sıcak cüzdanlarımızdan biri ve BSC sıcak cüzdanlarımızdan biriyle ilgili büyük ölçekli bir güvenlik ihlali tespit ettik. Şu anda hala kullanılan olası yöntemleri sonuçlandırıyoruz. Bilgisayar korsanları yaklaşık 150 milyon ABD doları değerindeki varlığı geri çekmeyi başardı.

İkinci bir emre kadar, para çekme işlemlerini geçici olarak askıya alıyoruz. Bu süre zarfında bize karşı sabırlı olursanız çok memnun oluruz. Lütfen en içten teşekkürlerimizi kabul edin.

Ethereum zincirinde yaklaşık 100 milyon dolar değerinde transfer yapıldığı ve 96 milyon doların Binance Smart Chain’de olduğu açıklandı.  Toplam zarar ise 200 milyon dolar olarak açıklandı!

2017 yılından bu yana faaliyet gösteren bir kripto para platformu olan Bitmart, gündeme gelen siber hırsızlığın ardından çok sayıda depolanmış token (Shiba Inu, Binance Coin, Saitama, Mana, BabyDoge vb.) kaybetti.

Borsadan yapılan açıklamaya göre kullanıcıların herhangi bir kaybı olmayacağı vurgulandı.

Merkezi olmayan piyasada kripto hırsızlıklarının sayısı her geçen gün artıyor. Daha önce de birçok kripto para platformunun aynı kaderi yaşamış olması kripto sektörüne olan güvenin sarsılmasına neden oluyor.

Zarara uğrayan platformlar müşterilerinin güvenini yeniden kazanmak adına güvenliklerini güçlendirme yolları arıyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Geçmiş olsun

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları