BorsaHaberler

BitMEX Fonu: 200 Milyon Dolar!

BitMEX platformunun ''garanti sigorta fonu'' rekoru kırdı.

BitMEX dünyanın kripto para sektörü olarak değerlendirildiğinde en fonlardan birisine sahip. Borsanın fonu 200 milyon doların üzerine çıktı. Bitcoin olarak tutulduğu bilinen fonların olası bir sorunda kullanılması için ayrıldığı ve bu konuda resmi olarak bir sigorta olmasa da BitMEX platformunun bu fonu kullanmak istediği zaman hiçbir yasal engele takılmadan kendi parası olduğu için kullanabilecek olduğu belirtildi.

Kripto para platformlarının en fazla yaşadığı sorunlar arasında olan siber saldırı ve benzer olaylar risk yaratıyor. Bu da BitMEX gibi platformların ve bazı farklı kripto para borsalarının kendilerine özel olarak kısıtlı ancak büyük miktarlarda fon oluşturmalarına ve bunu ”sigorta” olarak adlandırmalarına tanıklık ediyoruz.

Bu sigorta fonları akıllıca düşünülmüş. Milyonlarca dolarlık sigorta fonlarının olası siber saldırılar durumunda hem kullanıcıları mağdur bırakmayacak olduğu, hem kripto para borsasının güven kaybetmesinin önüne bir duvar gibi duracak olduğu için yasal sorunlarla da karşı karşıya kalmasını engelleyebilecek. BitMEX sigorta fonunda 26 bin Bitcoin’den fazla Bitcoin var ve güncel değeri 200 milyon dolardan daha fazla.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu