fbpx
BorsaHaberler

BitMEX Fonu: 200 Milyon Dolar!

BitMEX platformunun ''garanti sigorta fonu'' rekoru kırdı.

BitMEX dünyanın kripto para sektörü olarak değerlendirildiğinde en fonlardan birisine sahip. Borsanın fonu 200 milyon doların üzerine çıktı. Bitcoin olarak tutulduğu bilinen fonların olası bir sorunda kullanılması için ayrıldığı ve bu konuda resmi olarak bir sigorta olmasa da BitMEX platformunun bu fonu kullanmak istediği zaman hiçbir yasal engele takılmadan kendi parası olduğu için kullanabilecek olduğu belirtildi.

Kripto para platformlarının en fazla yaşadığı sorunlar arasında olan siber saldırı ve benzer olaylar risk yaratıyor. Bu da BitMEX gibi platformların ve bazı farklı kripto para borsalarının kendilerine özel olarak kısıtlı ancak büyük miktarlarda fon oluşturmalarına ve bunu ”sigorta” olarak adlandırmalarına tanıklık ediyoruz.

Bu sigorta fonları akıllıca düşünülmüş. Milyonlarca dolarlık sigorta fonlarının olası siber saldırılar durumunda hem kullanıcıları mağdur bırakmayacak olduğu, hem kripto para borsasının güven kaybetmesinin önüne bir duvar gibi duracak olduğu için yasal sorunlarla da karşı karşıya kalmasını engelleyebilecek. BitMEX sigorta fonunda 26 bin Bitcoin’den fazla Bitcoin var ve güncel değeri 200 milyon dolardan daha fazla.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı