Kripto HaberleriBorsaBitMEX Borsası Hacklendi Mi? Atılan Tweet Herkesi Korkuttu

BitMEX Borsası Hacklendi Mi? Atılan Tweet Herkesi Korkuttu

Takip et

BitMEX bilindiği gibi en büyük kripto para borsalarından ve Bitcoin ile 100 katına kadar işlem yapılmasına olanak sağlana bir platform. BitMEX kripto para birimi borsası hakkında bugün basında ortaya çıkan haberler kripto para birimi yatırımcılarını endişelendirdi. Kripto para birimi sahibi olan BitMEX yatırımcıları hesaplarında hiçbir değişim farketmedi ancak kripto para birimi yatırımcıları hesapları dışında kendilerine bazı güncelleme yolu ile mail gönderildiğini ve bu mailde bilgilerin yazdığını belirtti. Bitcoin sahibi olan kimseler başta olmak üzere çok sayıda insan tarafından çok kez kullanılan büyük kripto para birimi borsaları arasında yer alan BitMEX’in bu konuda sabah saatlerinde yanlışlıkla farklı kimselere diğer BitMEX kullanıcılarının mail adresini iletmeleri ”BitMEX hacklendi mi?” tepkisine sebep oldu. Bazı kripto para birimi yatırımcıları bu durumun neden olduğu hakkında BitMEX yönetiminden açıklama beklerken, bazıları ise bu durumla ilgili olarak açıklama yapılmamasından dolayı borsanın hacklenmiş olabilecek olduğunu iddia etti.

Bitcoin yatırımcıları hesaplarının tehdit altında olup olmadığı hakkında soru işaretlerine yanıt ararken, bir yandan da kripto para yatırımcılarının bir bölümü bu sebeple BitMEX hesaplarında aktif bulundurdukları kripto para birimlerini farklı kripto para birimi borsalarını aktardılar. Yatırımcılar bu kısa süre içerisinde beklenen açıklamayı duymazken daha sonra BitMEX yöneticileri tarafından konu hakkında bir basın açıklaması yerine uyarı yayınlandı. Yapılan uyarıda kripto para birimi borsasının hacklenip hacklenmediği hakkında açıklama yapılmazken BitMEX’in bu durumdan haberdar olduğu ve tüm düzenlemeleri yapacak olduğu açıklandı.

BitMEX tarafından konu hakkında henüz açıklama yapılmazken, yeni bir gelişme herkesi şoka uğrattı. İddiaya göre BitMEX’in resmi Twitter hesabından “Hacklendik” şeklinde bir Tweet atıldı.

BitMEX daha sonra kısa süre içerisinde bu tweeti sildi ve kripto para birimi yatırımcıları özellikle borsanın kendilerine yanlışlıkla gönderdiği iddia edilen bu maillerin ardında bir siber vaka olup olmadığını öğrenmek istediklerini ifade ettiler. Bazı kripto para yatırımcıları ellerindeki tüm kripto paraları farklı kripto para borsalarına aktarmaya başlarken henüz bu konuda farklı bir adım atılmış değil.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları