Kripto Para

BitMEX Ve OKEx Kapatılırsa Ne Olur?

Büyük kripto para birimi borsaları son dönemde soruşturmadan geçiyor.

Soruşturmaların devam ettiği bugünlerde 2 borsa ile ilgili nihai kesin karar henüz verilmiş değil. Özellikle  bugünlerde neler olacağı belirsizliğini büyük ölçüde korurken 2 büyük kripto para borsası hakkında ne karar verileceği herkes için önemli.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin satışının gerçekleştirildiği bu 2 kripto para borsasının kapatılmasına yönelik bir karar beklenmiyor olmasına rağmen böylesi bir kararın verilmesinin mümkün olabileceği belirtiliyor.

2 Borsa Birden Kapatılırsa Felaket Olabilir

2 kripto para borsası kapatılsa bile yatırımcıların fonlarının ödenecek olduğu biliniyor. Devlet tarafından kapatılmasına karar verilmesi durumunda fonların ödemesinde bir sorun oluşmayacağı öngörülmesine rağmen ödemelerin yapılamama ihtimali ve piyasada çok ciddi boşluk oluşmasının mümkün olabileceği iddiaları da mevcut.

Tüm bunların yanında 2 borsanın kapatılması yönünde karar verilirse bu durumda piyasada kripto paraların anında büyük oranda değer kaybedebileceği, 6 ay öncesinin seviyelerine gerileme olabileceği ve devamında zaten bu dönemde çok sayıda insanın güvenmediği kripto para birimlerine olan kazanılmış güven duygusunun büyük oranda zedelenecek olduğu tahmin edilmekte.

Kapatılması Durumunda Soru İşaretleri Oluşacak

Eğer ki 2 kripto para borsası yasadışı olarak nitelendirilmekte olan eylemlerine bağlı olarak haklı olarak kapatılsa bile bu durumda piyasada çok ciddi geri çekilme sürecinin başlayabilecek olduğu, milyarlarca dolarlık satışların yapılmasının daha fazla ihtimaller dahilinde olabilecek olduğuna dikkat çekiliyor.

ABD’de BitMEX hakkında kesin kararın ne zaman verileceği bilinmezken bu dönemde kurumsal yatırımcıların piyasada daha fazla gündem olduğu hesaba katılırsa bu gelişmelerin piyasa açısından son derece olumsuz olduğu ortada.

Yine de yatırımcıların şimdilik kesin karar verilmediği için olumsuz hamleleri bulunmuyor ve piyasada Bitcoin 11.500 dolar seviyelerinden 11.200 dolara kadar düşüş yaşamasına rağmen 11.000 dolar altına düşüş olmaması olumlu bir gelişme olarak görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu