Kripto HaberleriBorsaBitMEX Yatırımcıları Borsadan Kaçıyor!

BitMEX Yatırımcıları Borsadan Kaçıyor!

Takip et

Dünyanın en bilinen ve en fazla işlem yapılan kripto para borsaları arasında bulunan BitMEX son dönemde ciddi sorunlar ile karşı karşıya. Kripto para yatırımcıları son günlerde kripto para birimi borsası hakkında kara para aklama, teröristlerin BitMEX kullanmasına izin verme gibi suçlamalar sebebi ile ABD’nin CFTC adı altındaki kurum yetkilisi yöneticileri tarafından izleniyor ve soruşturuluyor. Kripto para birimi borsası hakkında olan bu iddialar bugüne kadar hep iddia edilen ancak hiçbir kripto para borsasının direkt veya dolaylı olarak asla suçlanmadığı konular.

BitMEX henüz konuya dair hiçbir basın açıklaması yapmadı ancak kısa zaman sonra CFTC yöneticilerinin bu konuda bir basın açıklaması yapması bekleniyor. BitMEX borsasının olası bir durumda kapanması ve yetkililerinin tamamen ağır cezalar alması ihtimali nedeni ile ise kripto para borsasında aktif veya pasif yatırımcı olan BitMEX kripto para borsası kullanıcıları bu dönemde yatırımlarını çekmeye başlamış durumdalar.

Bu da aslında çok doğru bir hareket. Eğer BitMEX gerçekten suçlu bulunursa yatırımcıların parasını alması pek mümkün bile olmayabilir ve bu nedenle şimdiden önlem almak en iyisi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları